zuzubalu
12.01.05,19:43
Dobry den,

vie mi niekto poradit s mojim problemom? Od 1. februara sa stanem platcom DPH, mam povinnost zacat viest podvojne uctovnictvo?? Musim sa okrem ineho aj niekam registrovat. Dakujem.
marcelaStanakova
12.01.05,19:03
Pokiaľ viem ten zákon nebol schválený na prechod z JÚ na PÚ, aj keď sa stanete platcami DPH. Na stránke www.kros.sk viac............
Heni
12.01.05,19:11
môžeš viesť aj JU, netreba prejst na podvojne
a ak píšeš, že sa staneš platcom, tak už na DU zaregistrovaná si, nie?
babenko1
12.01.05,19:26
Dobry den,

vie mi niekto poradit s mojim problemom? Od 1. februara sa stanem platcom DPH, mam povinnost zacat viest podvojne uctovnictvo?? Musim sa okrem ineho aj niekam registrovat. Dakujem.nie, táto povinnosť bola zrušená niekedy v októbri minulého roku :-)
Luckasari
13.01.05,00:17
tak ako už napísali ostatní, povinnosť prejsť z JÚ na PÚ pre platiteľov DPH bola zrušená, takže platitelia DPH môžu kľudne účtovať v jednoduchom účtovníctve
vlado7
15.01.05,20:33
Vie mi niekto zodpovedne poradiť, či je lepšie účtovať v JU alebo PU. Výhody a nevýhody atď. Nie som ekonóm, ani účtovník. Prosím poraďte.
olga88
15.01.05,20:59
Viac zadefinuj svoju firmu- obrat,zamestnanci,platitel DPH atd... V JU zdanujem prijem skutocne obdrzany za vystavene faktury, v podvojnom za vsetky vystavene FA.
Manual
16.01.05,08:34
vlado7, podla mňa je v JU väčšia volnosť na "manévrovanie" v PU je to viac zošnorované. Tak ako píše olga88 v JU zdaňuješ len to čo si prijal platby. V PU keď vystavíš Fa a máš smolu že ti ju odberatel neuhradí tak ju zdaňuješ.
Je to na dlhšiu diskusiu, treba poznať firmu, jej prosperitu, obrat atď...
Treba pozerať aj na výšku odvodov do ZP a SP všetko so všetkým súvisí. Potom je tu ručenie-zodpovednosť. Keď uvažuješ nad PU tak potom aj nad založením sro.
Pekný nedelný deň
syamlee
16.01.05,11:36
ja sa skor priklanam k podvojnemu uctovnictvu. Ale naozaj zalezi dost aj od typu spolocnosti, ci SZCO. Podla mna je viac manevrovacich moznosti v PU ako v JU. A ako sa vyjadril jeden danovy poradca. Nase JU je nejaky macko-pes. Ak je raz jednoduche ma byt jednoduche - napr. pausalisti. Ved sa riesi tolko problemov okolo uctovania v jednoduchom uctovnictve, a aj tu na porade. Napr. zakonne poistenie mot.vozidiel a jeho zaplatenie, uctovanie leasingu, najomne na prelome rokov - ved to uz je z 3/4 podvojne uctovnictvo / len bez uctov /.
vlado7
17.01.05,08:02
Ďakujem za reakcie. S firmou práve začínam (s.r.o.), prevažne pôjde o konzultačné činnosti, sprostredkovanie apod., občas nejaká kúpa, úprava a predaj technického zariadenia. V globále skôr zamerané na predaj know-how. Obraty určite nebudú výrazne cez 1 milión SKK (dúfam, že v budúcnosti áno). Zamestnanci možno max. 5, ak sa to slušne rozbehne (skôr rátam, že to budú ľudia s vlastnou živnosťou). Možno by bolo účelné začať s JU a potom niekedy prejsť na PU? Privítam Vaše ďalšie názory.
Susan
17.01.05,09:11
Musim Ti odpisat, lebo som sa velmi pobavila na fraze "JU a macko-pes". Myslim, ze je to vystizne! Ja sa tiez pohravam s myslienkou zalozit si s.r.o., lebo PU je podla mna lepsie, aj ked to este nemam zmapovane, co a ako! Zdravim