Dáša Tajnayová
14.02.07,13:31
Chcela by som sa spýtať,či musí mať nová založená spol s r.o. účtovníka oficiálne na faktúru ako živnostníka príp.zamestnanca, ktorý spravuje účtovníctvo pre túto firmu? Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Martin Mocko
14.02.07,12:33
Nemusí... Kľudne môže účto viesť i konateľ vo voľnom čase :D
Tweety
14.02.07,12:36
Nemusí... Kľudne môže účto viesť i konateľ vo voľnom čase :Dmimotemy
Ja by som povedala, že i nevoľnom. ALe vážne, za účto zodpovedá spoločnosť. V prvom rade činnosť pre spoločnosť vykonávajú zamestnanci, a až potom externí.Podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO.
Martin Mocko
14.02.07,12:41
mimotemy
Ja by som povedala, že i nevoľnom. ALe vážne, za účto zodpovedá spoločnosť. V prvom rade činnosť pre spoločnosť vykonávajú zamestnanci, a až potom externí.Podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO.

Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.
Tweety
14.02.07,12:43
Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.
Mimo témy mojej, nie tvojej, bolo to moje, že i nevoľnom čase:---
Zoltán Kovács
14.02.07,12:43
Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.

Tweety myslela mimo témy svoju prvú vetu.Aspoň si myslím.
Martin Mocko
14.02.07,12:50
Mimo témy mojej, nie tvojej, bolo to moje, že i nevoľnom čase:---

mimotemy

OK :D:D:D
Dáša Tajnayová
15.02.07,08:38
Ďakujem za všetky milé odpovede:) Takže podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO. Alebo nemusí poveriť nikoho?čiže ako keby si sám konateľ spravoval účtovníctvo? A keď príde daňová kontrola a nemá poverenú žiadnu FO ani PO budú sa vyzvedať kto spravuje účtovníctvo, i keď ho konateľ neovláda? Ďakujem.
misolga
15.02.07,08:54
V internej smernici treba určiť kto je zodpovedný za vedenie účtovníctva.Ak uvedie že zodpovedný je konateľ firmy podľa mňa je to vybavené.To že ovláda alebo neovláda účtovníctvo a bude ho robiť aj napriek tomu to nech je na posúdení ostatných majiteľov sro-čky, ja osobne by som takéhoto človeka nepoverila vedením účtovníctva.Je možné že účtovníctvo budé asi robiť iná osoba na čierno, ktorá si príjmy za vedenie účtovníctva nechce dať do daň.priznania a zvolili si oficiálne túto formu konateľ-účtovník.