janulkajurczak
14.02.07,13:52
Ahoj poradaci,

potrebovala by som radu. Znamy ma poprosil o vyplnenie Danove priznanie, ucto mu mam tiez spravit.. no som skor cez jednoduche ako podvojne..
Takze prosim poradte: podstate je nieco ako zamestnanec anglickej firmy, ale kedze ona nema na slovensku pobocku, tak ma zivnost, a oni mu posielaju mesacne vyplatu, ma s nimi aj zmluvu, pracuje nieco ako programator, ma zmluvu kde ma mesacny plat, a ten mu stale chodi na ucet, a zivnost ma iba kvoli tomu aby im dal fakturu, plati zdravotne na SR, socialne nie, zivnost ma od 1.5. 06. 1/4 prijem vyssi ako 250,000 - tj. povinnost podvojne ucto?
Moze si zahrnut aj naklady na byvanie v anglicku? miesto podnikania v zivnosten. liste ma ale slovensko.. ako by sa to dalo?
Odkial zacat..? Za kazdu radu co mam vobec spravit som vdacna.

Pekny den
AHA
14.02.07,12:56
Povinnosť viesť podvojné účtovníctvo má iba právnická osoba zatiaľ pokiaľ viem tak zákon o tom aby viedli podvojné aj platcovia DPH alebo od obratu neprešla.
Zoltán Kovács
14.02.07,12:56
Ahoj poradaci,

potrebovala by som radu. Znamy ma poprosil o vyplnenie Danove priznanie, ucto mu mam tiez spravit.. no som skor cez jednoduche ako podvojne..
Takze prosim poradte: podstate je nieco ako zamestnanec anglickej firmy, ale kedze ona nema na slovensku pobocku, tak ma zivnost, a oni mu posielaju mesacne vyplatu, ma s nimi aj zmluvu, pracuje nieco ako programator, ma zmluvu kde ma mesacny plat, a ten mu stale chodi na ucet, a zivnost ma iba kvoli tomu aby im dal fakturu, plati zdravotne na SR, socialne nie, zivnost ma od 1.5. 06. 1/4 prijem vyssi ako 250,000 - tj. povinnost podvojne ucto?
Moze si zahrnut aj naklady na byvanie v anglicku? miesto podnikania v zivnosten. liste ma ale slovensko.. ako by sa to dalo?
Odkial zacat..? Za kazdu radu co mam vobec spravit som vdacna.

Pekny den

Príjem neovplyvní formu účtovníctva JÚ alebo PÚ. Kludne môžeš použiť JÚ. Pobyt v Anglicku dostaneš do nákladov cez služobnú cestu (nezabudni na stravné a vreckové).
janulkajurczak
14.02.07,12:59
Jezis, tak to je super.. vazne ste ma potesili.. dobra sprava na zaciatok.

V akej výske sa dava stravne a vreckove?
Johanka
14.02.07,12:59
Ahoj poradaci,

potrebovala by som radu. Znamy ma poprosil o vyplnenie Danove priznanie, ucto mu mam tiez spravit.. no som skor cez jednoduche ako podvojne..
Takze prosim poradte: podstate je nieco ako zamestnanec anglickej firmy, ale kedze ona nema na slovensku pobocku, tak ma zivnost, a oni mu posielaju mesacne vyplatu, ma s nimi aj zmluvu, pracuje nieco ako programator, ma zmluvu kde ma mesacny plat, a ten mu stale chodi na ucet, a zivnost ma iba kvoli tomu aby im dal fakturu, plati zdravotne na SR, socialne nie, zivnost ma od 1.5. 06. 1/4 prijem vyssi ako 250,000 - tj. povinnost podvojne ucto? :eek: Toto našťastie ešte našich poslancov nenapadlo .Môže viesť JÚ.
Moze si zahrnut aj naklady na byvanie v anglicku?
miesto podnikania v zivnosten. liste ma ale slovensko.. ako by sa to dalo?
Odkial zacat..? Za kazdu radu co mam vobec spravit som vdacna.

Pekny den
On je slovák či angličan? Nie je mi to z príspevku jasné. Kde má trvalý pobyt? Akú má činnosť v ŽL, pretože programátori sú poväčšine "autori" a nie živnostníci...
janulkajurczak
14.02.07,13:02
Je Slovak, trvaly pobyt na Slovensku, neviem, aku cinnost ma, zistim.
Ale tvrdi mi ze ma ZL, zatial komunikujeme mailom.. tak je to horsie.. ale pride na SR, tak budem mudrejsia aj ja.. len som chcela byt pripravena.. fakt dakujem zatial.
AHA
14.02.07,13:02
stravné 35 GBP a vreckové najviac 40% zo stravného na jeden deň
janulkajurczak
14.02.07,13:04
Ohladne tej sluzobnej cesty.. aky doklad je na vystavenie sluzob. cesty, robim jedn. ucto, pre maliarov a murarov.. tak som z niektorych veci trosku mimo.. :(, dakujem.
AHA
14.02.07,13:07
Ohladne tej sluzobnej cesty.. aky doklad je na vystavenie sluzob. cesty, robim jedn. ucto, pre maliarov a murarov.. tak som z niektorych veci trosku mimo.. :(, dakujem.
cestovný príkaz
Johanka
14.02.07,13:10
Ahoj poradaci,

potrebovala by som radu. Znamy ma poprosil o vyplnenie Danove priznanie, ucto mu mam tiez spravit.. no som skor cez jednoduche ako podvojne..
Takze prosim poradte: podstate je nieco ako zamestnanec anglickej firmy, ale kedze ona nema na slovensku pobocku, tak ma zivnost, a oni mu posielaju mesacne vyplatu, ma s nimi aj zmluvu, pracuje nieco ako programator, ma zmluvu kde ma mesacny plat, a ten mu stale chodi na ucet, a zivnost ma iba kvoli tomu aby im dal fakturu, plati zdravotne na SR, socialne nie, zivnost ma od 1.5. 06. 1/4 prijem vyssi ako 250,000 - tj. povinnost podvojne ucto?
Moze si zahrnut aj naklady na byvanie v anglicku? miesto podnikania v zivnosten. liste ma ale slovensko.. ako by sa to dalo?
Odkial zacat..? Za kazdu radu co mam vobec spravit som vdacna.

Pekny den
Som z toho jeleň - kde pracuje v SR alebo VB? Hore píšeš,že má živnosť, lebo oni nemajú v SR pobočku, z čoho mi vyplýva, že pracuje v SR a faktúruje pre firmu zo sídlom vo VB. Na druhej strane chceš do výdavkov zahŕňať náklady na bývanie vo VB ???
janulkajurczak
14.02.07,13:15
Takze, byva a teda aj pracuje pre Ang. firmu v anglicku, no zivnost ma zalozenu na slovensku.. . aj miesto podnikania ma slovensko.
AHA
14.02.07,13:30
Takze, byva a teda aj pracuje pre Ang. firmu v anglicku, no zivnost ma zalozenu na slovensku.. . aj miesto podnikania ma slovensko.
Ide o to, že ak tam má trvalý alebo prechodný pobyt tak sa to bude chápať ako dochádzka do zamestnania a tým pádom nemúže robiť
cesťáky.
Johanka
14.02.07,13:36
Nechápem, prečo ho nezamestnali ... Príjmy by mal zo zdanenia vyňaté ;) .
Takto musí viesť účto (alebo uplatniť výdavky percentom z príjmov) , platiť poistné, ....