betyna8
14.02.07,14:58
Ahojky, v apríli by sme si chceli urobiť pár dňový výlet do raja. Ak máte niekto tip, do ktorej lokality, prípadne tip na dobré a cenovo dostupné ubytko,napíšte prosím.dik
Maňuša
14.02.07,14:21
Samostatné ubytovanie s v Spišskej Novej Vsi,mimo mesta,vrele odporúčam stránku slovenský raj privát Terka. Oplatí sa.
Viki
14.02.07,14:37
http://www.slovenskyraj.sk/ubytovanie/ubytovanie/ubytovanie.html

je tam toho veľáááá - popozeraj a dobre si vyber :)
betyna8
14.02.07,17:49
.


http://www.slovenskyraj.sk/ubytovanie/ubytovanie/ubytovanie.html

je tam toho veľáááá - popozeraj a dobre si vyber :)


Dik za radu,uz som to pozerala. Chcela som skor odporucanie zo skusenosti
Anduca
22.02.07,12:34
Zaobstaraj si turistickú mapu - Slovenský raj, oplatí sa, sú v tom vyznačené turistické cesty, trvanie cesty...
Odporúčam Ti okolie Čingova - to je na severe.
Ale aj južná časť je krásna, hlavne Zejmarská roklina.
KEJKA
22.02.07,17:25
ak ste autom, tak Podlesok je mi sympatický tým, že parkovisko je zadarmo. A blízka dedinka má kopec ubytovacích možností.
Pár dní pre nenáročných za 200 Sk za noc - nie je tam televízor, inak všetko (september 2006).
A z Podlesku sa dajú urobiť krásne túry, Sucjá Belá - roklina je super.
Dostaneš sa stadiaľ aj na Kláštorisko, odtial zbehneš na Čingov.
zivan
27.02.07,19:07
Bol som začiatkom februára 4 dni v Slovenskom raji. Bývali sme na Čingove a za 3 dni sme postupne urobili : Veľký Sokol, Suchú Belú + časť prielomu Hornádu, Kláštorisko a Sokoliu dolinu. Bolo tam super a oproti letu hlavne kľud - chodníky temer bez ľudí.
Teraz v zime je ubytovacích možností habadej či už priamo v Slovenskom raji (Čingov, Podlesok, Píla) alebo v priľahlých obciach. stačí si vybrať. A možnosti na túry podľa chuti a zdatnosti. Vrele odporúčam.
Prajem príjemné zážitky.
bobo1
02.03.07,12:33
Ak chceš komfort choď do Penziónu Lesnica - pekné ubytovanie, skvelá kuchyňa, ak chceš niečo lacnejšie choď do Smižian - si prakticky v Sl. raji a ubytovanie zoženieš bez rezervácie - je mimo sezóny
dvd
02.03.07,13:09
bývali sme v ranci u trapera (podlesok) == super atmoska, odporucame
http://www.slovenskyraj.sk/utrapera.html
aisa
04.03.07,19:08
Ubytovanie na Podlesku sa ti bude páčiť, môžeš si vybrať chatku, či stan. Pekné túry Ti už hore napísali, sú hneď od začiatku, nmusíš nič zháňať. Skús si najprv tie, uvidíš,koľko ešte budeš vládať. Ak máš veľa síl, na obrovskej mape pred kempom si vyberieš i niečo namáhavaejšie.Turistikuj potichu, možno sa Ti podarí uvidieť kamzíka ako na Teba čumí. Je tam naozaj krásna príroda a oplatí sa.
misolga
30.03.07,18:27
Prielom Hornádu je síce pekný ale dosť preľudnený-na môj vkus, hlavne cez sezónu, mne sa veľmi páčila Suchá Belá,je krásna aj v zime.Stadiaľ sme zbehli na Kláštorisko, posilnili pivkom a cez prielom Hornádu na Podlesok.To je túra na celý deň. Rokliny Slov.raja okrem Zejmarskej mám zbehané a Slov.raj mám veľmi rada, aj keď na niektorých úsekoch mi veľmi veselo nebolo.Ja odporúčam Slov.raj mimo sezóny, keď nie je veľa turistov. Človek má čas na rebríku postáť,poobzerať sa, pri vodopádoch pofotiť si, proste oddych. Raz v lete sme sedeli a oddychovali uprostred krásnej veľkej lúky a zrazu sa zjavilo stádo koní a prefrčalo okolo nás .Úprimne v tej chvíli som rozmýšľala na ktorý strom sa mi podarí čo najrýchlejšie vyliezť, - už teraz viem čo to znamená počuť z diaľky dupot koní..menšie zemetrasenie:) A ďalšou mojou srdcovkou okrem Sl.raja je Muránska planina, tam je tiež nádherne.
betyna8
30.04.07,05:31
Ahojte, tak dovolenku v Raji mame za sebou.Dala som na radu DVD a boli sme na Ranci u Trapera.Veru mozem len suhlasit,bolo tam vyborne.Pocasie nam vyslo super,na potulkach roklinami sme nestretli ziadneho turistu, rozpravkova priroda a neskutocna pohoda.Hotovy balzam na dusu.Podlesok sa mi pacil kludom /mimo sezony/ a dostupnostou tras. Boli sme aj v Cingove ale tam bolo moc rusno.To nase Slovensko ma naozaj nadherne zakutia.Ak poznate este nejake krasne miestocka,napiste,rada sa necham inspirovat.
Janka P
30.04.07,05:41
Zatiaľ to nemôžem potvrdiť pretože som tam bola už veľmi dávno, ale dostala
som doporučenie, že ani Kláštorisko nie je na zahodenie, vraj to tam veľmi pekne vynovili a dajú sa tam vidieť aj archeológické práce a pekné vykopávky.
betyna8
30.04.07,06:53
Klastorisko sme tiez urobili cez Klastornu roklinu, je to naozaj pekne a povodny klastor je v rekonstrukcii,ked to dokoncia bude to parada.Oplati sa odslapat si to. Severnu cast Raja sme presli v podstate celu.
aisa
02.05.07,18:04
Tak mne sa páči Trebišov, jeho park s jazerom, hrobkou, hojdačkami,..a okolie medzi TV a Královským Chlmcom. Ubytovať by sa dalo na internáte vo Viničkách, a dookola je krásna príroda, kŕkajúce žaby, vinná cesta/pivničky pre hostí a tak/blízko Maďarsko, slnko, voda, pre mňa, ako severanku, balzam na dušu.
judita1971
02.05.07,19:00
aisa, odkiaľ si? lebo Trebišov poznám.Ale so Slovenským rajom sa to nedá porovnať. Ubytovanie priamo v Trebišove je možné len v jedinom hotele priamo v meste ? Momentálne v parku sa všetko opravuje ? A byť ubytovaná vo Viničkách, aby som si pozrela park ? Neodporúčam. Ešte byť ubytovaná vo Viničkách a urobiť si prehliadku Tokajskej oblasti. Túry v Trebišove môžeš robiť jedine od jedného "čínskeho " obchodu k druhému. Možno v budúcnosti, keď sa tu vybuduje "vraj" aquapark. Ale na druhej strane - je to uhol pohľadu - potešilo ma, že niekto Trebišov vidí takto.
Možno preto, že ja bývam v okolí, blízko Slanských vrchov a balzam na duši mi dávajú ony. Napr. mojim balzamom na unavenú dušu bol pohľad na Slovensko z Hrebienka, alebo Skalnatého Plesa. Očarila ma však napr. Zádielska dolina. Lákajú ma Západné Tatry.