uctoeva
14.02.07,16:40
Prosím vás poradte mi čo mám robiť s dialničnými poplatkami z Francie,Nemecka. Doposial som sa s tým nestretla.Ako ich zúčtovať a čo s DPH? Sú platené v hotovosti. Pomoooooooc.
Tweety
14.02.07,16:11
Prosím vás poradte mi čo mám robiť s dialničnými poplatkami z Francie,Nemecka. Doposial som sa s tým nestretla.Ako ich zúčtovať a čo s DPH? Sú platené v hotovosti. Pomoooooooc.
Ak nie ste platiteľmi dane vo Fr. ani v D, tak celá známka je nákladom.
uctoeva
14.02.07,16:23
Práve že sme platitelmi DPH
uctoeva
14.02.07,16:24
Opravujem nie sme platcami DPH v uvedených krajinách
betka
14.02.07,18:30
V kazdom state v EU sa clovek moze obratit na vratenie DPH. Vy si tu dialnicnu znamku kupite cez pokladnicny doklad, keby ste si pytali na pumpe FA, neviem, ci by Vam ju vystavili. Ak ano tak by Vam ju vystavili bez DPH.
Ale ak by islo o vysoke sumy, ktore ste zaplatili v uvedenych statoch, napisala by som ziadost (poradili by Vam mozno na DU, v ktorom state, v akom meste, na akej adres, aj internet pomoze), o vratenie DPH, nakolko som platitel DPH a moj dodavatel je tiez platcom DPH.... Toto vracanie PP je zdlhave.
(tymto sposobom vracaju aj DPH za naftu, benzin. Mozno by to chcelo hladat na porade.)
kira
02.05.07,16:01
Prosím-dialničné poplatky zaplatené v zahraničí je lepšie účtovať na 518 alebo 538 ?
Vianocka
02.05.07,16:54
Prosím-dialničné poplatky zaplatené v zahraničí je lepšie účtovať na 518 alebo 538 ?
Účtujem na 518.
betka
02.05.07,17:23
NA 538 - ostatné dane a poplatky sa účtujú dodatočné vyrubenia týchto daní (týkajú sa daní, odvodov, okrem daní z príjmov) za minulé roky, vrátenie DPH za min. roky ...., dodatočné vyrubenia spotrebných daní...
- poplatky orgánom štátnej správy, miest a obcí, súdom

Na účte 518- účtujeme všetky ostatné náklady na služby: nájomné, poštovné, dialničné poplatky....
kira
03.05.07,06:14
Ďakujem vám :-)