jana kotlarikova
14.02.07,15:46
Prosím vás, som začiatočník v tomto programe.
Ako v Omege zadám úhradu fad, fao, PD. Pomocou bankových výpisov vo formulári BV som ponahadzovala jednotlivé položky, popárovala úhrady fad a fao, ale pri kontrole či sú uhradené mi program zadáva že nie. Poraďte kde by mohla byť chyba. Je potrebné ešte niekde označiť nejaké políčko ?

Ďakujem, ste moja záchrana, nemám sa kde inde obrátiť.
Manual
14.02.07,15:10
Prosím vás, som začiatočník v tomto programe.
Ako v Omege zadám úhradu fad, fao, PD. Pomocou bankových výpisov vo formulári BV som ponahadzovala jednotlivé položky, popárovala úhrady fad a fao, ale pri kontrole či sú uhradené mi program zadáva že nie. Poraďte kde by mohla byť chyba. Je potrebné ešte niekde označiť nejaké políčko ?

Ďakujem, ste moja záchrana, nemám sa kde inde obrátiť.
Choď do účtovné doklady na hornej lište a keď budeš uhrádzať cez pokladňu, tak si vyber okruh PD, ak cez banku nak okruh BV, ak ideš robiť úhradu DF, tak si vyber vzor 2 = úhrada DF a ďalej podľa toho ako ťa Omega vedie. Ak robíš úhradu OF tak si veber vzor 1 inkaso OF atď.
Do externého čísla si nahod číslo Fa, ktorú ideš uhrádzať. Ale je to aj v príručke.
Pekný deň...:)
jana kotlarikova
14.02.07,15:18
Idem podľa príručky, pretože sa nemám rýchlo koho opýtať a pracuje ,, za pochodu ".
Ako si napísala, tak som postupovala, ale na spodnej lište vo formulári BV uhradené nie je nič a na ,,má ešte uhradiť" je celková suma za za všetky doklady ( DF alebo OF).http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Musím mať teda niekde chybu, ale kde?


Je toho asi už na dnes na mňa veľa.
Ďakujem za všetky rady.
Manual
14.02.07,15:23
Ak nemáš uhradené DF a OF, tak v knihe pokladávok a záväzkov ich máš vysietené na červeno. Pozri sa tam Evidencia do KP a KZ či sú vysietené na červeno. Aký tam máš stav ?
jana kotlarikova
15.02.07,06:32
Mám ich všetky vysvietené na červeno a celá suma za fa je v kolonke má ešte uhradiť.
Manual
15.02.07,06:47
Mám ich všetky vysvietené na červeno a celá suma za fa je v kolonke má ešte uhradiť.
Tak postupuj podľa príspevku č.2, inak sa to nedá uhradiť. A keď bude uhradená, nebude vysvietená na červeno. Ten program ťa sám vedie.
Ak máš kurzor na vzor = oranžové políčko, dáš Enter a budeš ťukať na enter a kurzor bude skákať na políčka kde máš doplniť údaje. A aké sú to údaje hovorí názov toho políčka kde bude kurzor.
jana kotlarikova
15.02.07,06:56
idem to skúsiť ešte raz. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň:o
bepo
15.02.07,07:13
Napíš presný postup čo a ako stláčaš, úhrada a párovanie je veľmi jednoduché.
jana kotlarikova
15.02.07,12:40
zadala som si okruh - BV, Vzor - 1 inkaso, 2 úhrada, do externého č. som zadala č. fa, vybehla mi tabulka s predkontovanou fa, odsúhlasila som sumu a odentrovala som ju až do konca, fa mi vypárovalo, ale aj tak mi v spodnej lište ukazuje uhradené = volné políčko. Keď si pozriem okruh OF alebo DF sú biele, čiže uhradené, ale keď prejdem kurzorom až na koniec ( do prava po celej strane ) je tam stĺpec zaevidované, uhradené, zostáva ešte uhradiť a aj tam mám v stĺpci ešte uhradiť všetky sumy.

Som z toho blbá, už ma aj hlava začala bolieť.

Ešte by som potrebovala poradiť aj s hromadnou úhradou fa . Účtovník v 12/06 dal na zaplatenie 8 dF pod jednou fa, je to bežná vec, ale ako si túto úhradu vypárovať, keď na BU mám pod touto fa inú sumu ako na BV.
Ah jo začiatky sú ťažké

Poraďte ešte prosím

Móoooc ďakujem
Manual
15.02.07,13:25
Ťažko je to takto, keď nevieme kde čo máš nahraté, najlepšie bude ako zavoláš do Krosu 041/7071021 priamo na Omegu a budú ťa navigovať krok za krokom. Určite do s tebou vyriešia.