mariannak
14.02.07,18:33
Ako sa zdaňuje príjem z pracovného pomeru plynúci z Talianska? Ešte nikdy som nerobila zahraničie. Okrem toho bol mesiac evidovaný na úrade práce a 2 mesiace pracoval u slovenského zamestnávateľa. DP typu A, to mi je jasné, príjmy sa prepočítajú na Sk a sčítajú so slovenským príjmom ale aká bude metoda na zdanenie? Ako sa to počíta?

A ešte jedna otázka mimo Talianska.
Do 30.6.2006 študent, od 1.7.2006 SZČO. Mal vystavené a uhradené faktúry aj ČR aj v SR. DP podáva len v SR a v SR aj zdaní? V ČR mu nebola zrazená žiadna daň.
mariannak
15.02.07,09:57
Nikto nemáte skúsenosti s príjmami z Talianska?
Johanka
15.02.07,10:13
Ako sa zdaňuje príjem z pracovného pomeru plynúci z Talianska? Ešte nikdy som nerobila zahraničie. Okrem toho bol mesiac evidovaný na úrade práce a 2 mesiace pracoval u slovenského zamestnávateľa. DP typu A, to mi je jasné, príjmy sa prepočítajú na Sk a sčítajú so slovenským príjmom ale aká bude metoda na zdanenie? Ako sa to počíta?

A ešte jedna otázka mimo Talianska.
Do 30.6.2006 študent, od 1.7.2006 SZČO. Mal vystavené a uhradené faktúry aj ČR aj v SR. DP podáva len v SR a v SR aj zdaní? V ČR mu nebola zrazená žiadna daň.
S Talianskom máme v zmluve metódu vyňatia príjmov. To je tá jednoduchšia a pre daňovníka výhodnejšia.
Pozri túto tému ( pre Taliansko platí to isté čo pre Anglicko ;) )
http://www.porada.sk/t21446-danove-priznanie-praca-v-anglicku.html?highlight=Anglicka (http://www.porada.sk/t21446-danove-priznanie-praca-v-anglicku.html?highlight=Anglicka)
Johanka
15.02.07,10:14
Do 30.6.2006 študent, od 1.7.2006 SZČO. Mal vystavené a uhradené faktúry aj ČR aj v SR. DP podáva len v SR a v SR aj zdaní? V ČR mu nebola zrazená žiadna daň.
Má slovenský alebo aj český ŽL ?
mariannak
15.02.07,18:36
Má slovenský alebo aj český ŽL ?
Má len slovenský ŽL.
Johanka
15.02.07,18:39
Takže ako slovenský živnostník poskytoval služby českému odberateľovi.
Tieto príjmy zdaňuje v SR.
mariannak
15.02.07,19:22
Ďakujem. A ešte má tam vystavených asi 10 faktúr, z ktorých polovica bola uhradená a druhá vôbec nebude. Ten podnikateľ je mladý chlapec, nabúral českému odberateľovi auto a ten mu povedal, že mu tie faktúry vôbec neuhradí. S tými faktúrami mi nič iné neostáva, len ich evidovať a evidovať. V prípade zrušenia živnosti zdaniť. Ak účtuje v JÚ musí robiť kurzové rozdiely na konci roka? A neviem ako by dopadlo súdne vymáhanie, ak nemá podpísanú žiadnu zmluvu ani objednávku.