zuzana29
15.02.07,06:26
Dobré ráno,
účtujem v JÚ, na účte som v pluse, v pokladnici v mínuse, môžem úhradu pohľadávky na účet vybrať a zaúčtovať ju ako príjem do pokladnice, aby som v nej bola v pluse? alebo musím účtovať cez priebežnú položku?
ďakujem
alušik
15.02.07,05:30
Neviem, asi som moc nepochopila otázku. Ak Ti úhrada pohľadávky prišla na účet, tak ju odtiaľ predsa nemôžeš "vybrať" a preúčtovať ako príjem do pokladne. To by si musela peniaze ísť fyzicky z účtu naozaj vybrať. Ak máš ale mínusovú pokladňu, stačí, ak si urobíš príjem do pokladne ako osobný vklad podnikateľa cez príjmy neovyplyvňujúce základ dane.:) :) :)
Olgica
15.02.07,05:31
Najprv musíš urobiť príjem do pokladne ako osobný vklad a potom môžeš uhrádzať cez pokladňu.
kačenka
15.02.07,05:32
treba urobiť osobný vklad podnikateľa cez pokladňu.
Martin Mocko
15.02.07,05:39
Možnosť 1.: Osobný vklad podnikateľa...ako už baby spomínali

Možnosť 2.: SZČO dosť často vyberajú peniaze na svoju osobnú spotrebu normálne z účtu alebo kartou v bankomate. Tak si to musíš ustrážiť a nie všetky tieto výbery účtovať ako "osobnú spotrebu" ale sem-tam i ako "dotáciu pokladne" a vyhneš sa takto mínusovým stavom v pokladni.
zuzana29
15.02.07,05:40
keby som ozaj chcela tie peniaze fyzicky vybrať a potom ich "vložiť" do pokladne, ale jadnoduchšie je urobiť to osobným vkladom
vďaka :-))