ivana184
15.02.07,06:59
Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

Ďakujem
Zdeni
15.02.07,06:02
Nemal by. Ak omylom zaplatí, nič sa nestane, ale nemalo by to byť pravidlom. Na podnikateľské veci - podnikateľský účet.
Martin Mocko
15.02.07,06:08
Na výdavky a príjmy ohľadom podnikania by mala SZČO využívať podnikateľský účet. Ja osobne mám iba jeden účet a používam ho ako podnikateľský i ako osobný...
JAJA11
15.02.07,06:18
Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

Ďakujem

Toto sa tu už riešilo, zo zákona nevyplvýva povinnosť mať podnikateľský účet, ale účtovanie z osobného účtu nie je nič príjemné, hlavne ak je tam veľa osobných úhrad, takže aj ja sa prikláňam k názoru, že by mal existovať zvlášť podnikateľský a zvlášť osobný účet. Ale klientov do toho nenútim, lebo pre mnohých to sú zbytočné náklady navyše.
ivana184
15.02.07,06:34
A čo s účtovaním? Ak sú tam úhrady za osobný mobil, výbery na osobnú spotrebu + odvody?
Zdeni
15.02.07,06:36
Vybrať iba odvody a dať do nákladov.
Zdeni
15.02.07,06:42
Zita5
15.02.07,06:47
Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

Ďakujem


Sama musíš uznať , že ak by mal účet , ktorý by používal výlučne len pre účel podnikania , tak takéto strarosti nemáš .;)
Manual
15.02.07,06:52
Ak má firma zriadený "firemný" účet, aj to svedčí o jej serioznosti a nie počítať koľko ušetrím na poplatkoch a mať zbytočné starosti s účtovaním.
Zita5
15.02.07,06:59
mimotemy Tu je link ,ktorý svedčí o tom , že nie lenže na PORADE sú názory aké sú na túto tému ....osobný , či podnikateľský .Ja som vždy a budem zástancom zriadenia účtu výlučne na podnikateľský účel.

Prikladám napríklad aj tento link :


http://www.makrokonzult.sk/op6.html
pavels
24.02.07,14:56
mimotemy Tu je link ,ktorý svedčí o tom , že nie lenže na PORADE sú názory aké sú na túto tému ....osobný , či podnikateľský .Ja som vždy a budem zástancom zriadenia účtu výlučne na podnikateľský účel.

Prikladám napríklad aj tento link :

http://www.makrokonzult.sk/op6.html

Pozorne som si prečítal diskusiu a nebolo tu a ani v poslednom odkazu nie je odpovedané na otázku, či podnikateľ účtujúci v JÚ nemôže ušetriť nejaké peniažky (mám na mysli vyššie poplatky banke za podnikateľský účet) a otvoriť si pre účely podnikania účet osobný (v zmysle názvu účtu v banke) a na tomto účtu viesť iba podnikateľské obraty, žiadne súkromné. Prečo platiť banke za to isté viac? Argument "úroky" padá, keď nebudem účet používať súkromne. Zostáva len argument "podmienky banky" - neštudoval som, neviem posúdiť, ale právne je to vzťah podnikateľ-banka (podobne ako dodávateľ-odberateľ) a nie väzba podnikateľ-finančný úrad.
serena
24.02.07,18:22
Keď podnikateľ nie je platcom DPH, nemusí mať "podnik. účet".
vikinka
24.02.07,18:30
Nie je povinnosť zo zákona,že SZČO musí mať založený pod.účet.