ikovacikova
15.02.07,08:05
Príjem dotácie 42.539,- Sk. Faktúra vystavená na 42 710,- Sk. Keď odpíšem záväzok 42.539,- zostane mi 171,- Sk nezúčtovaných. Ako to mám zaúčtovať?
Iveta
ekopo
15.02.07,07:14
Príjem dotácie : PNZD
Výdavok: VOZD / alebo ak je IM tak VNZD a potom odpisy
Preúčtovanie dotácie z PNZD na POZD / ak je IM tak spolu s odpisom
Čiže tých 171,- Ti zostane ako VOZD
ikovacikova
15.02.07,07:20
Príjem dotácie : PNZD
Výdavok: VOZD / alebo ak je IM tak VNZD a potom odpisy
Preúčtovanie dotácie z PNZD na POZD / ak je IM tak spolu s odpisom
Čiže tých 171,- Ti zostane ako VOZD


Ďakujeeeem
matusa
15.02.07,07:48
Zacinajuca SZCO dostala 2 prispevky z UP: jeden na zacatie-ten je povinna zdokladovat, dam ako POZD, ale druhy prispevok dostala ako ciastocne invalidna osoba, a tento prispevok je nezdokladovatelny... Vdaka.
Zita5
15.02.07,07:50
Zacinajuca SZCO dostala 2 prispevky z UP: jeden na zacatie-ten je povinna zdokladovat, dam ako POZD, ale druhy prispevok dostala ako ciastocne invalidna osoba, a tento prispevok je nezdokladovatelny... Vdaka.

Hore je okienko "Hľadaj" treba tam vpísať slovíčko Dotácie a tam sa objavia všetky témy ohľadom dotácií , je tu už toho neúrekom .
natkov
18.02.07,19:59
Prosím môže sa použiť dotácia z ÚPSVaR na povinné odvody ZP a SP.

Pa - pa
garter
18.02.07,20:40
Prosím môže sa použiť dotácia z ÚPSVaR na povinné odvody ZP a SP.

Pa - pa

Dotácia sa čerpá v zmysle uzavretej dohody s UPSVaR a predloženého podnikateľského zámeru. V podnikateľskom zámere sa uvadzá na čo sa bude dotácia čerpať a to je potrebné dodržať.
Po čerpaní nezabudnúť na publicitu (nalepenie nálepiek ESF na zakúpené veci)
Uľa
19.02.07,10:24
Ospravedlňujem sa, viem že táto téma je tu rozoberaná, ale akosi mi to nie je celkom jasné:
Príjem dotácie z UP vo výške 50000.- Sk. Nakupoval sa (cez pokladňu) drobný majetok (vyčerpala sa celá suma). Dotáciu v plnej výške dám do závazkov ako PNZD. POkladničné doklady zaučtujem normálne cez VPD?
Ako preučtujem dotáciu z PNZD na POZD a čo ten záväzok?
Ďakujem
natkov
19.02.07,17:16
Na konci roka zaučtujeme Interným dokladom ID POZD - Rozpustenie dotácie.


PS: Pozor ak je paušal musíš celú dotáciu započítať do POZD lebo výdavky sú 40%t.z. sú zahrnuté všetký výdavky. PA PA
Uľa
20.02.07,07:52
Ďakujem veľmi pekne.
Tatiana
20.02.07,16:08
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.
Tatiana
20.02.07,16:42
Prosím.............
Tatiana
21.02.07,07:08
Prosím.............
:mee: :mee: :mee:
Zita5
21.02.07,07:26
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.

Doporučujem podať DDP , taktiež spolu s Výkazom o príjmoch a výdavkoch a Majetku a záväzkoch . Neviem do akej výšky bolo v danom roku čerpanie .Treba to proste prepočítať ako jej nesprávny postup účtovania ovplyvní ZD za rok 2005.

Treba pozrieť do" DOHODY" na čo konkrétne dostala dotáciu .
renča1
21.02.07,07:28
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.

Asi si urobila preklep vo svojej otázke, pretože si napísala že prijatá dotácia z ÚP bola zahrnutá ako VNZD. Nemyslela si PNZD? A asi máš na mysli, že sa neobjavila nie vo výkaze o pohľadávkach a závazkoch ale správne má byť vo výkaze o príjme a výdavkoch a vo výkaze majetku a závazkoch.. Kaderníčka v r.2005 viedla JÚ alebo si uplatňovala pašálne výdavky.?

Bolo by dobre zistiť načo presne bola dotácia poskytnutá..
Tatiana
21.02.07,07:42
Asi si urobila preklep vo svojej otázke, pretože si napísala že prijatá dotácia z ÚP bola zahrnutá ako VNZD. Nemyslela si PNZD? A asi máš na mysli, že sa neobjavila nie vo výkaze o pohľadávkach a závazkoch ale správne má byť vo výkaze o príjme a výdavkoch a vo výkaze majetku a závazkoch.. Kaderníčka v r.2005 viedla JÚ alebo si uplatňovala pašálne výdavky.?

Bolo by dobre zistiť načo presne bola dotácia poskytnutá..
Ďakujem dievčatá.Ospravelňujem sa za preklepy. Písala som to včera večer narýchlo a už z papierov mi šíbe. Kaderníčka za rok 2005 si viedla JÚ, neuplatňovala si paušálne výdavky. Takže keby som chcela podať DDP tak všetky príjmy a výdavky, ktoré vznikli v danom roku mi treba nanovo preúčtovať? /Ešte som DDP nerobila - takže premňa je to niečo nové/. Ale čo v tomto prípade, keď kaderníčka nemá kópiu podnikateľského plánu a ani zmluvu. Akurát má potvrdenie a schválenie tejto dotácie. A ani nevie čo tam bolo písané, načo chce túto dotáciu použiť. Čo ďalej?
Zita5
21.02.07,07:49
Ďakujem dievčatá.Ospravelňujem sa za preklepy. Písala som to včera večer narýchlo a už z papierov mi šíbe. Kaderníčka za rok 2005 si viedla JÚ, neuplatňovala si paušálne výdavky. Takže keby som chcela podať DDP tak všetky príjmy a výdavky, ktoré vznikli v danom roku mi treba nanovo preúčtovať? /Ešte som DDP nerobila - takže premňa je to niečo nové/. Ale čo v tomto prípade, keď kaderníčka nemá kópiu podnikateľského plánu a ani zmluvu. Akurát má potvrdenie a schválenie tejto dotácie. A ani nevie čo tam bolo písané, načo chce túto dotáciu použiť. Čo ďalej?

Čítaj príspevok od Garter...
http://www.porada.sk/t43554-dotacia.html#post393862
Simonab
21.02.07,07:53
Súhlasím s dievčatami. Ja by som jej poradila zájsť na UPSVaR a poprosiť či by jej ten podnikateľský plán nemohli prefotiť. Oni ho tam určite majú založený. Upozorňujem na to, že pokiaľ nedodrží podmienky plánu a nepoužije dotáciu na to na čo bola určená, môže sa stať že peniažky bude musieť vrátiť.
renča1
21.02.07,07:55
Kaderníčka by mala vedieť o akú dotáciu ide, veď ju žiadala ona sama. Ťažko radiť, keď nevieme presne načo bola poskytnutá dotácia, ak bola poskytnutá dotácia na rozbeh (nákup na dhim, materiál, kancel.potreby...), tak nákup vlas.kozmetiky by som zahrnula do VOZD a zároveň čerpanie z dotácie do POZD do výšky výdavku. A kam a ako sa vlastne zahrnula poskytnutá dotácia v r.2005 z ÚP?
Tatiana
21.02.07,08:07
Kaderníčka by mala vedieť o akú dotáciu ide, veď ju žiadala ona sama. Ťažko radiť, keď nevieme presne načo bola poskytnutá dotácia, ak bola poskytnutá dotácia na rozbeh (nákup na dhim, materiál, kancel.potreby...), tak nákup vlas.kozmetiky by som zahrnula do VOZD a zároveň čerpanie z dotácie do POZD do výšky výdavku. A kam a ako sa vlastne zahrnula poskytnutá dotácia v r.2005 z ÚP?Tá predošla účtovníčka ju zahrnula iba ako PNZD a takto aj nechala. Nebolo z tejto dotácie žiadne čerpanie. Všetky výdavky boli iba zaúčtovanie ako VOZD. Žiadne uzávierkové operácie neboli urobené.Tá dotácia sa vlastne objavila iba v príjme do pokladní.
renča1
21.02.07,08:21
Ak z dotácie nebolo čerpané, tak to znamená, že dotácia bola poskytnutá na niečo iné, ako na výdavky ktoré sa účtovali do základu dane. Dôležité je zistiť načo bola dotácia poskytnutá a z nej sa odraziť... Možno účtovanie predošlej účtovníčky bolo správne, keď nezahrnula dotáciu do POZD (do výšky výdavkov) a namiesto toho ju nechala v PNZD. Potom výdavky sa nakoniec netýkali dotácie a nebola by nakoniec ani povinnosť podávať dodatočné daňové priznanie.
Zita5
21.02.07,08:27
Ak z dotácie nebolo čerpané, tak to znamená, že dotácia bola poskytnutá na niečo iné, ako na výdavky ktoré sa účtovali do základu dane. Dôležité je zistiť načo bola dotácia poskytnutá a z nej sa odraziť... Možno účtovanie predošlej účtovníčky bolo správne, keď nezahrnula dotáciu do POZD (do výšky výdavkov) a namiesto toho ju nechala v PNZD. Potom výdavky sa nakoniec netýkali dotácie a nebola by nakoniec ani povinnosť podávať dodatočné daňové priznanie.

Tatiana , toto by bol ten lepší prípad pre SZČO .
Tatiana
21.02.07,08:31
Ak z dotácie nebolo čerpané, tak to znamená, že dotácia bola poskytnutá na niečo iné, ako na výdavky ktoré sa účtovali do základu dane. Dôležité je zistiť načo bola dotácia poskytnutá a z nej sa odraziť... Možno účtovanie predošlej účtovníčky bolo správne, keď nezahrnula dotáciu do POZD (do výšky výdavkov) a namiesto toho ju nechala v PNZD. Potom výdavky sa nakoniec netýkali dotácie a nebola by nakoniec ani povinnosť podávať dodatočné daňové priznanie.Pred chvíľou som volala s kaderníčkoou a povedala som jej, ako mi radila Simona, aby zašla na úrad práce pre kópiu podnikateľského plánu. Opýtala som sa, že či si pamätá aspoň niečo z toho čo tam bolo písané. Tak určite vie, že tam bolo nájomné a nákup fénov. A tie položky v účtovníctve za rok 2005neboli čerpané z dotácie. Ani ten drobný majetok, ktorý zakúpila vôbec nemá zaradený v drobnom majetku. Pýtala som sa na nálepky, ktoré musela dostať z úradu práce, ktorými musí vyznačiť nakúpený majetok - s úsmevom mi povedala /ale ten úsmev do telefónu bol to taký -ach bóže môj... tieto nálepky použili deti ako nálepky do zošitov a detskej izby/.
Zita5
21.02.07,08:36
Pred chvíľou som volala s kaderníčkoou a povedala som jej, ako mi radila Simona, aby zašla na úrad práce pre kópiu podnikateľského plánu. Opýtala som sa, že či si pamätá aspoň niečo z toho čo tam bolo písané. Tak určite vie, že tam bolo nájomné a nákup fénov. A tie položky v účtovníctve za rok 2005neboli čerpané z dotácie. Ani ten drobný majetok, ktorý zakúpila vôbec nemá zaradený v drobnom majetku. Pýtala som sa na nálepky, ktoré musela dostať z úradu práce, ktorými musí vyznačiť nakúpený majetok - s úsmevom mi povedala /ale ten úsmev do telefónu bol to taký -ach bóže môj... tieto nálepky použili deti ako nálepky do zošitov a detskej izby/.

Tatiana nerieš zatiaľ nič , Ty môžeš postupovať len na základe vyžiadaného opisu dokumentu , v ktorom sú určené podmienky pre SZČO , ktorej bola poskytnutá dotácia . Nerieš veci na základe telefonického rozhovoru , ak to chce mať SZČO v poriadku , tak ona Ti tieto podklady musí ododvzdať .Je v Tvojej snahe veci dať na poriadok , ale spolupracovať musí aj SZČO .
Najka
26.02.07,05:11
Ahojte, mám SZČO, kt. dostal dotáciu vo výške 60600. V podnikat.zámere mal predpokl.výdavky na nákup drobného majetku vo výške 60800 a on ho nakúpil za 60400. Rozdiel medzi prijatou dotáciou a nakúpeným dr.majetkom je 200Sk, čo s tým?
Zita5
26.02.07,05:25
Ahojte, mám SZČO, kt. dostal dotáciu vo výške 60600. V podnikat.zámere mal predpokl.výdavky na nákup drobného majetku vo výške 60800 a on ho nakúpil za 60400. Rozdiel medzi prijatou dotáciou a nakúpeným dr.majetkom je 200Sk, čo s tým?

2OO Sk ešte dočerpá a v roku čerpania zaúčtuje do zdaniteľných príjmov .
Najka
26.02.07,05:33
Ale on mal v podnik.zámere 5 zariadení, ktoré aj kúpil, len za cenu o 200,-nižšiu.
Zita5
26.02.07,06:11
Ale on mal v podnik.zámere 5 zariadení, ktoré aj kúpil, len za cenu o 200,-nižšiu.

Myslím , že dvesto korún Vám narobilo len problém . Na to mohla SZČO myslieť a túto čiastku nejako využiť v rámci nákupu . No určite si ich len tak na prilepšenie nemôžete ponechať, bez preukázania , na čo sa použili . Treba si preštudovať dohodu , ktorú SZČO podpísal s ÚP a tam by malo byť aj uvedené , čo s nevyčerpanou čiatkou dotácie .
Najka
26.02.07,06:34
V dohode sa píše, že príjemca sa zaväzuje použiť poskytnutý príspevok v súlade so žiadosťou, predloženým podnikateľským zámerom a oprávnením na vykonávanie SZČO. (nie je tam nič o vrátení) Ide o príspevok z Europ.soc.fondu.
Zita5
26.02.07,07:56
V dohode sa píše, že príjemca sa zaväzuje použiť poskytnutý príspevok v súlade so žiadosťou, predloženým podnikateľským zámerom a oprávnením na vykonávanie SZČO. (nie je tam nič o vrátení) Ide o príspevok z Europ.soc.fondu.


Natka , mali ste čerpať toľko koľko ste dostali .

Doporučujem informovať sa u poskytovateľa dotácie , čo v takom prípade ak Vám zostalo 200 SK a Vy ste ich nevyčerpali .Je to smiešne nízka suma , s ktorou ste sa ozaj mohli vysporiadať .;)
Najka
26.02.07,08:08
v tom znení sa píše, že sa zaväzuje použiť príspevok aj v súlade s oprávnením na vykonávanie SZČO, takže to by nemuselo byť výlučne použité na to náradie, ktoré je spomínané v podnik.zámere. Za tých 200Sk mohol kúpiť nejaké kanc.potreby a bolo by to v súdlade s oprávnením. Alebo nie?
Zita5
26.02.07,08:11
v tom znení sa píše, že sa zaväzuje použiť príspevok aj v súlade s oprávnením na vykonávanie SZČO, takže to by nemuselo byť výlučne použité na to náradie, ktoré je spomínané v podnik.zámere. Za tých 200Sk mohol kúpiť nejaké kanc.potreby a bolo by to v súdlade s oprávnením. Alebo nie?

Najka dotáciu musí použiť výlučne na to ....na čo bola poskytnutá . O tom má dohodu , ktorej sa musí SZČO pri čerpaní dotácie pridržiavať .
Najka
26.02.07,09:28
Ako to mám teraz urobiť, aby to bolo z hľadiska účtovníctva správne? Mám mu tých 200Sk nechať ako nevyčerpanú dotáciu v záväzkoch? Keď som mu volala, že aký je problém, tak mi povedal, že sa kvôli 200Sk nezblázni, a že on náradie nakúpil v súlade s podn.plánom.
Tatiana
26.02.07,09:30
Tatiana nerieš zatiaľ nič , Ty môžeš postupovať len na základe vyžiadaného opisu dokumentu , v ktorom sú určené podmienky pre SZČO , ktorej bola poskytnutá dotácia . Nerieš veci na základe telefonického rozhovoru , ak to chce mať SZČO v poriadku , tak ona Ti tieto podklady musí ododvzdať .Je v Tvojej snahe veci dať na poriadok , ale spolupracovať musí aj SZČO .
Ahojte. Teraz mi doniesla podnikateľský plán spomínaná kaderníčka. V tomto pláne má napísané, že dotáciu použije na zaplatenie nájomného, na zakúpenie fénov, reg. pokladnice. Takže asi budem musieť dávať DP za rok 2005 opravné. Všakže!?
Najka
26.02.07,10:38
Ako to mám teraz urobiť, aby to bolo z hľadiska účtovníctva správne? Mám mu tých 200Sk nechať ako nevyčerpanú dotáciu v záväzkoch? Keď som mu volala, že aký je problém, tak mi povedal, že sa kvôli 200Sk nezblázni, a že on náradie nakúpil v súlade s podn.plánom.

Prosím, poraďte....
suzuka
22.03.07,18:25
Uz som na Porade par hodin a stale si neviem poradit s nasledovnym problemom. Co s takou SZCO co ma dotaciu od UPSVR a jej podnikatelsky zamer stoji za fajku tabaku.
V podnikatelskom zamere ziada o prispevok 76000 Sk. Prehlasila v nom na co chce dotaciu pouzit - rozpisala jednotlive polozky. Tieto su vsak po spocitani 80000.- Sk. Skutocna dotacia bola poskytnuta vo vyske 80601.- Sk.
Poskytnuty prispevok ma pouzit v sulade so ziadostou, predlozenym podnikatelskym zamerom a opravnenim na vykonavanie alebo prevadzkovanie SZCO.
Ja uz som z toho magor. Podla coho mam postupovat? Mozem si to zjednodusit tak, ze kedze UPSVR poskytol prispevok na zaklade zle vypracovaneho PZ, mozem cerpat tak, ako sa mi zda spravne? Nemusim dodrzat jednotlive rozpisy pouzitia?

Priklad v podnikatelskom zamere ma uvedene (v oddieli predpokladanych nakladov): - financne prostriedky pouzijem na:
PC 22000 Sk
zavedenie Internetu 4000 Sk
Internet 12000 Sk (naklady za prvy rok)
prenajom kancelarskych priestorov 36000 Sk (naklady za prvy rok)
kancelarsky nabytok 6000 Sk

Skutocnost: PC za 29000 Sk, internet - ziadne naklady, prenajom kancelarie 12000 Sk, nabytok 6500 Sk.

Ako som uz povedala PZ nestoji za vela. V predpokladanych nakladoch sa zavazuje na konkretnu sumu nakladov a prispevok dostala vyssi ako ziadala.
Je takyto PZ vobec zavazny? Co by ste mi poradili?
1. Cerpanie dotacie vo vyske uhradenych nakladov (ale len na uvedene polozky v PZ) + vratenie nevycerpanej dotacie
2. Cerpanie dotacie v sumach podla PZ + vratenie nevycerpanej dotacie
3. Cerpanie dotacie vo vyske uhradenych nakladov na polozky uvedene v PZ + ostatne skutocne uhradene naklady SZCO (vznikli na zaklade opravnenia na prevadzkovanie SZCO)

Moj prispevok je zrejme prilis dlhy, ale potrebovala som to zo seba dostat. Dakujem vsetkym za pomoc.
ola
22.03.07,20:01
Poskytnuty prispevok ma pouzit v sulade so ziadostou, predlozenym podnikatelskym zamerom a opravnenim na vykonavanie alebo prevadzkovanie SZCO.
samozrejme, že áno


mozem cerpat tak, ako sa mi zda spravne? Nemusim dodrzat jednotlive rozpisy pouzitia?
toto sa ale nezdá správne mne, pretože v Dohode s ÚPSVaR je stanovené, že sa budú prostriedky čerpať v súlade s dohodnutými podmienkami a v súlade s Podnikateľským zámerom


Priklad v podnikatelskom zamere ma uvedene (v oddieli predpokladanych nakladov): - financne prostriedky pouzijem na:
PC 22000 Sk
zavedenie Internetu 4000 Sk
Internet 12000 Sk (naklady za prvy rok)
prenajom kancelarskych priestorov 36000 Sk (naklady za prvy rok)
kancelarsky nabytok 6000 Sk
Skutocnost: PC za 29000 Sk, internet - ziadne naklady, prenajom kancelarie 12000 Sk, nabytok 6500 Sk.
Ako som uz povedala PZ nestoji za vela. V predpokladanych nakladoch sa zavazuje na konkretnu sumu nakladov a prispevok dostala vyssi ako ziadala.


Predpokladané náklady, nie sú skutočne vynaložené náklady na nákup majetku. Nikto v dnešnej dobe, keď "zúri voľná tvorba cien" , nemôže a ani nebude garantovať ceny, ktoré si niekto uvedie do PZ. Pokiaľ viem, ani sa v Dohode nikde neuvádza, že musia byť dodržané. Avšak účel použitia áno.


Je takyto PZ vobec zavazny?
Ja o tom nepochybujem, pokiaľ bola riadne podpísaná dohoda medzi príjemcom a poskytovateľom.


1. Cerpanie dotacie vo vyske uhradenych nakladov (ale len na uvedene polozky v PZ) + vratenie nevycerpanej dotacie
Takže ja by som volila č.1, pretože niečim musíš preukázať nákup majetku, aby si si uplatnila skutočné výdavky


2. Cerpanie dotacie v sumach podla PZ + vratenie nevycerpanej dotacie
Takto určitie nie, lebo by ti nesedeli skutočné výdavky



3. Cerpanie dotacie vo vyske uhradenych nakladov na polozky uvedene v PZ + ostatne skutocne uhradene naklady SZCO (vznikli na zaklade opravnenia na prevadzkovanie SZCO)
No a toto by som ani neskúšala, bez predošlých konzultácií na ÚPSVaR
suzuka
23.03.07,15:48
Dakujem Ola, ked si to citam s jednodnovym odstupom, tak mi je jasne, ze moznost cislo jedna je spravna. Vcera som z toho bola riadne vytocena. Dohodnutu sumu teda budem cerpat na schvalene polozky v PZ v skutocne vynalozenych sumach. Dnes to znie tak jednoducho.
skuba
11.10.07,04:52
Ahojte mám otázočky:
z dotácie poskytnutej z ÚP si platím ZP, avšak dopredu už viem, ze pri ročnom zúčtovaní ZP za rok 2007 budem mať preplatok. Musím tieto vrátené peniaze znova použiť ako peniaze z dotácie,a ten daný výdavok aj keď už po druhý krát zaregistrovať ako čerpanie z dotácie?
Pri zrušení živnosti, k 30.6.2008 budem povinná zaplatiť nedoplatok na ročnom zúčtovaní ZP? V prípade toho, keď tiež zruším živnosť k 30.6.2008 a budem mať preplatok z ročného zúčtovania ZP, a to poistné som platila z dotácie ÚP vrátia mi tento preplatok, nebudem ho musieť vrátiť Úradu práce?
ďakujem