Monikanika
15.02.07,08:19
Prosim Vas, menilo sa nieco pri urceni DPH pri zahr. vydanej fa.
ked je datum dodania januar a vystavena je vo februari, do ktoreho dan. priznania sa ma uviest, podla mna podla datumu vystavenia ma ist do februara, ale teraz som v pomikove. prosim o radu
betka
15.02.07,07:24
Do januara, vtedy islo o dodanie.
ALBO
15.02.07,08:15
Prosim Vas, menilo sa nieco pri urceni DPH pri zahr. vydanej fa.
ked je datum dodania januar a vystavena je vo februari, do ktoreho dan. priznania sa ma uviest, podla mna podla datumu vystavenia ma ist do februara, ale teraz som v pomikove. prosim o radu

Ide o zahraničnú Fa, dobre by bolo vedieť či tovar alebo služba a či miesto dodania je slovensko (o aku službu ide)

Ak sa teda daň má odviesť na Sl. potom DP vzniká pri službe- podľa dátumu vystavenia §19/2. pri tovarovej Fa dňom vystavenia alebo 15.deň.... § 20.
betka
15.02.07,09:25
Ak sa teda daň má odviesť na Sl. potom DP vzniká pri službe- podľa dátumu vystavenia §19/2. pri tovarovej Fa dňom vystavenia alebo 15.deň.... § 20.

Pravo odpocitat dan z tovaru a sluzby vznika platitelovi v den, ked pri tomto tovare a sluzbe vznikla danova povinnost.:
odst.2 pis.c. nim uplatnena pri nadobudnuti tovaru v tuzemsku z ineho CS.

Ak islo o tovar, tak ju moze odpocitat aj v januari, i ked bola vystavena vo febr.? Alebo som zle odpovedala vyssie?
ALBO
15.02.07,12:03
Pravo odpocitat dan z tovaru a sluzby vznika platitelovi v den, ked pri tomto tovare a sluzbe vznikla danova povinnost.:
odst.2 pis.c. nim uplatnena pri nadobudnuti tovaru v tuzemsku z ineho CS.

Ak islo o tovar, tak ju moze odpocitat aj v januari, i ked bola vystavena vo febr.? Alebo som zle odpovedala vyssie?

Nuž , ja z tej otázky som si myslela, že sa pýta, kedy má odviesť daň ,ak jej niekto dodal tovar alebo službu.

čo sa týka práva na odpočet, to by mala pri službe vo februari a pri tovare ak ho dostala v januári a fa dostala vizerá ešte pred 15.2., tak sa
výstup uplatní vo februári (vystavenie Fa) a vstup uplatní vo februári alebo v marci -jej DP a teda právo na odpočítanie podľa toho na čo sa odvolávate vyššie vzniká vo februári.