adulique
15.02.07,08:27
v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat. :o
*agatha*
16.02.07,06:02
ahojte, ja by som sa rada opytala, ze co dam do riadku 03? poistne a prispevky celkom - tam dam odvedene poistne do sp + do zp. a do spodneho riadku - z toho poistne na verejne zdravotne poistenie? tam dam iba odvody do zp? dakujem.
evina
16.02.07,06:16
ahojte, ja by som sa rada opytala, ze co dam do riadku 03? poistne a prispevky celkom - tam dam odvedene poistne do sp + do zp. a do spodneho riadku - z toho poistne na verejne zdravotne poistenie? tam dam iba odvody do zp? dakujem.

Áno .
*agatha*
16.02.07,06:16
prehladavala som celu poradu, lae nevedela som najst svoju odpoved, no teraz som ju nasla. dakujem.
bea
16.02.07,06:17
v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat. :o
Len tých, ktoré podliehajú dani a nie sú zdaňované zrážkovou daňou.
evina
16.02.07,06:20
v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat. :o

Ak by si uviedla nezdaňované príjmy, tak neviem na čo by si vydávala Potvrdenie pre účely vykonania DP, resp. RZD.

Prvý riadok je krásne rozpísaný, t.j. udávaš sumu všetkých zúčtovaných a vyplatených príjmov, vrátane nepeňažných a doplatkov z minulých období okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane, príjmov oslobodených od dane a zdaňovaných zrážkovou daňou...

Záver: nezdaňované príjmy tam nemajú byť prečo uvádzané...
Barabasová Daniela
16.02.07,06:36
pozdravujem všetkých
miro h.
16.02.07,07:32
vitajte poradaci,

viete mi niekto poradit? Za minuly rok som si musel sam robit rocne zuctovanie zdravotneho poistenia a z tohto dovodu mi nasa mzdarka nechce urobit rocne zuctovanie dani z prijmu za minuly rok. Za rok 2006 som mal len prijem zo zavislej cinnosti. Som povinny urobit si sam danove priznanie, alebo mi je povinna mzdarka urobit rocne zuctovanie sama?

Vdaka
Miro
tinka111
26.02.07,07:09
Ahojte,
potrebujem poradit mam do potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch za rok 2006, do prijmov ktore boli zdanovane zrazkovou danou zaratat aj dan z prijmu za december ktora bola odvedena v january, pri preddavkovej to je jasne ale aj tu?
Vdaka!
evina
26.02.07,07:22
Ahojte,
potrebujem poradit mam do potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch za rok 2006, do prijmov ktore boli zdanovane zrazkovou danou zaratat aj dan z prijmu za december ktora bola odvedena v january, pri preddavkovej to je jasne ale aj tu?
Vdaka!

Áno aj tu je to jasné....bol to zdanený príjem zamestnanca za 12. mesiac.

Už raz som to tu niekde písala, Potvrdenie... vyjadruje vzťah zamestnanec-zamestnávateľ, Prehľad /oznámenie/ vzťah zamestnávateľ - DÚ v prípade príjmov podľa §5...nemôžeme stotožňovať