majkla
15.02.07,08:46
Urobila som prevod penazi v ramci jednej firmy z CZK učtu na slov.ucet.Akym kurzom mam prepočítať výdaj z CZK učtu-kurom NBS alebo kurzom kom. banky?Z CZK učtu mi odišlo 300000,-CZK a na slov učet mi prišlo 369900,-Sk,
Janna
15.02.07,08:04
Kurzom kom.banky
EPk
15.02.07,08:06
Podla Cenigovej:
a)ubytok pen. prostr. na devizovom BU (kurz komercny, za kt. bola cudzi mena predana
b)prijem pen. na bezny BU (kurz komercny podla bank. vypisu)
Nakup cudzej meny sa uctuje kurzom za aky si ich nakupila, kurzom komercnej banky
tatiana3333
15.02.07,14:10
este by som dodala, ze pri vybere cudzej meny z dev. uctu a nasledne vklad cudzej meny do pokladne sa prepocitava suma kurzom komernej banky a nesmie vzniknut kurzovy rozdiel na ucte 261
mudroš
15.02.07,14:20
este by som dodala, ze pri vybere cudzej meny z dev. uctu a nasledne vklad cudzej meny do pokladne sa prepocitava suma kurzom komernej banky a nesmie vzniknut kurzovy rozdiel na ucte 261
Prečo?
Kurz komerčnej baky sa používa pri kúpe alebo predaji slovenskej meny za cudziu menu.
Ak z devízového účtu vyberám valuty, tak úbytok na účte je cudzia mena aj príjem do valutovej pokladne je cudzia mena. Má sa použiť kurz NBS.
KR samozrejme nevznikne, lebo je dátum uskutočnenia účtovného prípadu v jeden deň.
majkla
15.02.07,14:22
to nebol výber do pokladene,ale presun z uctu na učet cez priebežne položky.A keby to prepočítam kurzom NBS, tak mi vznikne na 261 kurzovy rozdiel.