slniecko:)
15.02.07,09:05
Dobrý deň všetkým:)

mám problém: preberám isté slovenské rádia a budem ich účtovať v Prahe (budem im viesť slovenske účtovníctvo) a chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s Bártrovými faktúrami - teda napr. my Vám urobíme reklamu a Vy nám dáte napr. propagačné materiály Vašej firmy - tričká, perá atď., ktoré budú ako prípadné výhry v súťažiach na rádiách - akým sposobom sa sledujú a či zákon nejakým sposobom nariaďuje sledovanie týchto bártrov - budúcich výhier a akým sposobom sa účtujú?
Ďakujem za radu a prípadné odvolávky na príslušné zákony.
Monika Kováčová
15.02.07,08:07
pozri k bartrovým obchodom toto: http://www.porada.sk/search.php?searchid=1998632
Tweety
15.02.07,08:09
Dobrý deň všetkým:)

mám problém: preberám isté slovenské rádia a budem ich účtovať v Prahe (budem im viesť slovenske účtovníctvo) a chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s Bártrovými faktúrami - teda napr. my Vám urobíme reklamu a Vy nám dáte napr. propagačné materiály Vašej firmy - tričká, perá atď., ktoré budú ako prípadné výhry v súťažiach na rádiách - akým sposobom sa sledujú a či zákon nejakým sposobom nariaďuje sledovanie týchto bártrov - budúcich výhier a akým sposobom sa účtujú?
Ďakujem za radu a prípadné odvolávky na príslušné zákony.
My vyfakturujeme reklamné služby- 311/6.. vy nám dáte propag. materiály 5../321. Fa sa vzájomne započítajú : 321/311.
slniecko:)
15.02.07,08:14
My vyfakturujeme reklamné služby- 311/6.. vy nám dáte propag. materiály 5../321. Fa sa vzájomne započítajú : 321/311.


diky... prave toto som potrebovala.. uz mam v tom jasno.. a treba bártry pre podklady účtovníctva i nejako špeciálne sledovať? či to stačí len pre moju potrebu?
Tweety
15.02.07,08:16
diky... prave toto som potrebovala.. uz mam v tom jasno.. a treba bártry pre podklady účtovníctva i nejako špeciálne sledovať? či to stačí len pre moju potrebu?
Tak, ako iné záv. a pohľ.:)
slniecko:)
15.02.07,08:20
Tak, ako iné záv. a pohľ.:)

jasne! díky:)
Dana K.
20.02.07,09:19
Ja by som sa chcela opýtať, ako správne zaúčtovať ak na takýto barter nemáme faktúry. Máme podpísanú zmluvu s časopisom, kde je dohodnuté, že oni nám urobia reklamu v časopise a my im za to poskytneme výhry do súťaže. Reklamný inzerát nám uverejnili v 12/2006. Výhry zo súťaže sme doručovali výhercom my, na naše náklady v januári 2007. Hodnota reklamy a hodnota výhier je rovnaká, v zmluve je uvedená suma bez DPH. Aj my, aj oni sme platcami.
Ale vôbec neviem ako ten tovar vyskladniť, ani ako to zaúčtovať, na základe čoho a z akej sumy odviesť DPH a či si môžme uplatniť DPH na vstupe len na základe tejto zmluvy (ja predpokladám,že nie).
eviketa
18.10.07,08:14
no toto zaujíma aj mna tak to oživujem
dík za každu radu