anabella
15.02.07,09:07
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem
dracica
15.02.07,08:09
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem

mala by si mať splátkový kalendár alebo faktúru PPD je len doklad o uhrade tam nemusíš rozpisovať základ a DPH
tinaM
15.02.07,08:10
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov?Ano
Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPHAno
Ďakujem

Odpoveď v texte.
ata111
15.02.07,08:14
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem
Prečo nie? Nájomné za kancelárske priestory je daňovo uznaný výdavok. U plátcu DPH, základ daňovo uznaný náklad, DPH daňovo neuznaný náklad. Pozor na konci roka na časové rozlíšenie - do nákladov podľa zmluvy /napr. len 12 mesačných splátok/.
anabella
15.02.07,08:49
Este jednu vec, nedoklada mi ziadnu fakturu, mam iba najomnu zmluvu a potom mi vastavuje iba PPD za nájom za konkretny mesiac
Zoltán Kovács
15.02.07,08:53
Este jednu vec, nedoklada mi ziadnu fakturu, mam iba najomnu zmluvu a potom mi vastavuje iba PPD za nájom za konkretny mesiac

Keď zmluva splňa náležitosti daňového dokladu potom stačí PPD.