Koreniny Macek
15.02.07,09:34
Ahojte.Pri vystavení potvrdenia na DU som zistila,že som priznala daňový bonus v 8 mes.zamestnankyni ,ale ešte v 8/mes. si uplatnil aj manžel. Obidvaja si podávajú DP.
Moja otázka znie:
1/ v daňovom priznaní zamestnanci /resp.jeden z nich/bude mať nedoplatok,lebo musí vrátiť DB
2/ ale aký dopad to má na firmu, že som nesprávne priznala DB, čo mám urobiť? ďakujem
Zoltán Kovács
15.02.07,08:40
Ahojte.Pri vystavení potvrdenia na DU som zistila,že som priznala daňový bonus v 8 mes.zamestnankyni ,ale ešte v 8/mes. si uplatnil aj manžel. Obidvaja si podávajú DP.
Moja otázka znie:
1/ v daňovom priznaní zamestnanci /resp.jeden z nich/bude mať nedoplatok,lebo musí vrátiť DB
2/ ale aký dopad to má na firmu, že som nesprávne priznala DB, čo mám urobiť? ďakujem


Keď sami podávajú DP tak zamestnávateľ nič nerobí. Ak by požiadali o ročné zúčtovanie, tak by sa to vysporiadalo v rámci ročného zúčtovania.
Koreniny Macek
15.02.07,09:09
Podávaju si sami daňové,lebo mali zrážkovú daň z dohod a tu si chcu uplatniť.Vdáka za radu.Budem si už dávať väčší pozor.Všimla som si ,že robíš v MRP .Vo Win alebo DOS .?Ja robím v DOS a koľko krát mi nemá kto poradiť.Ahoj
ZuzanaP
15.02.07,09:56
Ja som už zažila aj to, že matka si uplatnila v DP typ B daňový bonus a aj otec si uplatňoval DB. Matka napísala list k DP, že si uplatňuje DB a doslova v tom liste bonzla toho otca, že si uplatňuje neprávom DB. Dodnes sa k tomu DÚ nevyjadril. Bolo to DP za rok 2005, matke vrátili aj preplatok na dani.
Koreniny Macek
15.02.07,10:15
A raz im to zrátajú aj s úrokami.
ondrejvla
15.02.07,10:23
Podávaju si sami daňové,lebo mali zrážkovú daň z dohod a tu si chcu uplatniť.Vdáka za radu.Budem si už dávať väčší pozor.Všimla som si ,že robíš v MRP .Vo Win alebo DOS .?Ja robím v DOS a koľko krát mi nemá kto poradiť.Ahoj

No to nemyslíš vážne? A ja som neporadila? Veď už mám pri tebe aj plusko, aby som videla, keď niečo potrebuješ, fňuk!
Koreniny Macek
15.02.07,11:40
Si zlatá,oceňujem velkou jednotkou tvoju pomoc .Ja som si len pridala pridala dalšieho poradˇáka do zoznamu.Ahoj
ondrejvla
15.02.07,11:45
Si zlatá,oceňujem velkou jednotkou tvoju pomoc .Ja som si len pridala pridala dalšieho poradˇáka do zoznamu.Ahoj

Ďakujem, ten dobrý pocit stačí!