Ovečka
15.02.07,09:44
Podla zakonnika prace sa ma vypoved zamestnanca, ktory je v skusobnej dobe dorucit z pravidla 3 dni pred ukoncenim prac. pomeru. Moze byt pravne napadnutelne, ak by som dala v tomto momente vypoved a zajtra sa v praci uz neukazala?
Dakujem za odpoved
Tweety
15.02.07,08:47
Podla zakonnika prace sa ma vypoved zamestnanca, ktory je v skusobnej dobe dorucit z pravidla 3 dni pred ukoncenim prac. pomeru. Moze byt pravne napadnutelne, ak by som dala v tomto momente vypoved a zajtra sa v praci uz neukazala?
Dakujem za odpoved
V skúšobnej dobe neide o výpoveď, ale o skončenie PP v skúšobnej dobe § 62 ZP. PP môžeš ukončiť kedykoľvek.
dana9
15.02.07,10:47
Podla zakonnika prace sa ma vypoved zamestnanca, ktory je v skusobnej dobe dorucit z pravidla 3 dni pred ukoncenim prac. pomeru. Moze byt pravne napadnutelne, ak by som dala v tomto momente vypoved a zajtra sa v praci uz neukazala?
Dakujem za odpoved

Nedodržanie trojdňovej lehoty nie je podmienkou platnosti takéhoto skončenia PP, je to len "poriadková lehota". Ono to ani nie je povinnosť v pravom zmysle slova, keďže zákon používa termín "spravidla".