ALBINA
15.02.07,10:02
Dobrý deň!

Chcem sa opýtať , či druhý zamestnávateľ /úväzok 0,2/ má požiadať alebo oznámiť hlavnému zamestnávateľovi daného zamestnanca o povole-
nie zamestnať ho. Je na to nejaké tlačivo?

Má nárok hlavný zamestnávateľ na nahliadnutie pracovnej zmluvy zamest-
nanca u druhého zamestnávateľa? /on chce , aby sme mu ju doručili/.


Ďakujem.
j.s
15.02.07,09:11
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

Ak ide o zhodnú činnosť, treba povolenie, ale do zmluvy (myslim si) by nazerat nemal. Ak ide o uplne inu cinnost, tam nema naroky
ALBINA
15.02.07,10:35
Ďakujem za odpoveď.
zienka
03.10.07,07:48
A neviete niekto, ako by to tlacivo malo vypadat? Hladala som, no zatial som nic nenasla.:mee:
Diky
ajobs
03.10.07,16:58
A neviete niekto, ako by to tlacivo malo vypadat? Hladala som, no zatial som nic nenasla.:mee:
Diky


Žiadne tlačivo na to nie je - súhlas zamestnávateľ udeľuje písomne napr. listom.
zienka
04.10.07,06:08
Nepotesili ste ma :mee:, to budem musiet nieco zosmoklit na papier. No nic idem sa do toho pustit. Dali sme sa na boj, tak musime bojovat.:)