ajty
15.02.07,09:14
Ako naschval, o colnom dlhu zacinam aj ja... ale troska z ineho sudka :-)
Ako colny deklarant preclim tovar pre zakaznika. Mozem uhradit colny dlh, ktory vznikne (clo+DPH) v hotovosti v mojom mene? Ako to potom zauctujem? (vydaj pokladna - VOZD???)
Nasledne by som tu sumu prefakturoval na zakaznika spolu s dohodnutymi cenami za preclenie. (clo+DPH prijem BU - POZD???)
Dakujem

Este doplnim... nie som platca DPH
renča1
15.02.07,09:29
Môžeš, ak sa dohodneš so zákazníkom a upovedomíš colnicu. Ty im potom vyfakturuješ clo + dph s prísluš.dokladmi. Účtovať úhradu budeš ako VOZD a úhradu od zákazník ako POZD. Zákazník si na základe tvojej fakt.uplatní odpočet podľa § 51 ods. 1 písm.d)
ajty
15.02.07,09:33
Ako to myslis... "ak upovedomis colnicu"??? Predsa pre colnicu je podstatne, aby na spravny variabilny symbol bola uhradena spravna suma... od koho, to ich asi nezaujima....