berry
15.02.07,12:04
Pekný deň.
Chcem sa spýtať, keď živnostník prerušil živnosť 4.01.2007 a bol zamestnaný od 1.01.2007 bude musieť podávať daňové priznanie typ B aj na budúci rok?
A ešte jedna otázočka. Keď prerušuje živnosť a dajme tomu že toto DP je posledné, mám mu ho urobiť ako keby ešte pokračoval? alebo sa tam niečo robí so zostatkami . Všetky záväzky aj pohľadavky má vyrovnané. Má iba finančný majetok. Ja viem, že je to jeho a môže si s ním robiť čo chce, ale nemusím to nejako papierovo presunuť ja neviem do osobnej spotreby.Prosím poraďte ešte som sa s ničím takýmto nestretla.
Ďakujem
KarlaNR
15.02.07,12:46
Keď mal platnú živnosť ešte v tomto roku, tak musíš mu urobiť DP aj na r.2007hoci sú to len 4 dni. Zostatky by som dala ako osobnú spotrebu, aby to bolo nulové. Treba to aj nahlásiť, že má pozastavenú živnosť!
Najka
02.03.07,07:11
Ešte raz by som sa aj ja chcela spýtať na túto tému. Ak SZČO prerušil živnosť od 10.01.2007 na dva roky a má jednú faktúru z r. 2006, kt. mu bola uhradená 05.01.2007, má upraviť základ dane r. 2006, alebo ju má evidovať medzi pohľadávkami a zdaniť v DP za rok 2007?
Petosev
02.03.07,07:39
Pokial ma prijem celkovy len do vysky polovice nezdanitelnej casti zakladu dane nemusi podavat danove priznanie, je jedno ake prijmy mal.
V pripade ukoncenia zivnosti treba zvazit, ci nemal nejake zasoby, i ked ma vyrovnanie vsetky pohladavky a zavazky. Ak ma na sklade zasoby, treba upravit zaklad dane za rok v ktorom zrusil zivnost. Je to v par. 17 zakona.
tinaM
02.03.07,07:40
Ešte raz by som sa aj ja chcela spýtať na túto tému. Ak SZČO prerušil živnosť od 10.01.2007 na dva roky a má jednú faktúru z r. 2006, kt. mu bola uhradená 05.01.2007, má upraviť základ dane r. 2006, alebo ju má evidovať medzi pohľadávkami a zdaniť v DP za rok 2007?
Fa. z r. 2006 v uzávierke r. 2006 bude evidovať v evidencii pohľadávok /záväzkov/ a vykáže ju výkaze o majetku a záväzkoch.

V uzávierke r. 2007 ju pripočíta podľa § 17.

Do 10.1.2007 je stále účtovnou jednotkou.