kvjetecko
15.02.07,11:34
Môžem si uplatniť pauš. výdavky vo výške 40%, ak som v roku 2006 mala pridelené DIČ kvôli sprostredkovaniu II. piliera? Alebo si to môžu uplatniť len SZČO?
evina
15.02.07,10:39
Môžem si uplatniť pauš. výdavky vo výške 40%, ak som v roku 2006 mala pridelené DIČ kvôli sprostredkovaniu II. piliera? Alebo si to môžu uplatniť len SZČO?
Môžeš, máš príjmy na základe § 6 odst. 2 písm. d :)
KarlaNR
15.02.07,10:40
Môžeš si uplatniť paušálne výdavky, aj keď si neni SZČO, ale máš pridelené DIČ.
kvjetecko
15.02.07,10:42
Tak to ma teší.....!!!!
Beata
15.02.07,10:43
Môžeš si uplatniť paušálne výdavky, aj keď si neni SZČO, ale máš pridelené DIČ.

Príjem na základe prideleného DIČ je príjmom z inej SZČ, takže je to SZČO ;) To len na okraj.
Johanka
15.02.07,11:06
mimotemy Toto je ďalší príklad toho , čo spôsobuje zmätok v základných pojmoch .
Zákon o dani z príjmov pojem SZČO -samostatne zárobkovo činná osoba nepozná . Pozná iba daňovníka s príjmami podľa § XY .... Každý, kto má snahu vypĺňať daňové priznanie , by si mal najprv pozrieť , podľa akého § zdaňuje predmetný daňovník príjmy. Nechápem , ako niekto môže robiť JÚ a nepoznať základy zo zdaňovania príjmov . Ako potom napr. účtuje výdavky???
Zase budem celé popludnie vzdychať nad tým, aká je spoločenská hodnota môjho povolania ... :mee:
kvjetecko
16.02.07,11:15
Na margo ... Ja nič neúčtujem, ani v JU ani v PU. Som obycajny zamestnanec, ktory mal pridelene DIC kvoli uzatvaraniu zmluv do II. piliera.
Takze dufam ze 40% paus. vydavkov si mozem uplatnit aj bez JU a PU. Ci ako to je? Musim viest nejake denniky? Ale co preboha by som do nich dala?????
evina
16.02.07,11:16
Na margo ... Ja nič neúčtujem, ani v JU ani v PU. Som obycajny zamestnanec, ktory mal pridelene DIC kvoli uzatvaraniu zmluv do II. piliera.
Takze dufam ze 40% paus. vydavkov si mozem uplatnit aj bez JU a PU. Ci ako to je? Musim viest nejake denniky? Ale co preboha by som do nich dala?????
Musíš viesť zoznam príjmov /forma nie je predpísaná/, takže si napíšeš zoznam kedy koľko od koho :)
Johanka
16.02.07,11:22
Ten môj komentár neber osobne ...;)
Napriek tomu, že máš iba DIČ, máš nejaké povinnosti . Keby si si neuplatňovala paušálne výdavky, si účtovná jednotka, musíš viesť účtovníctvo - a to by si sa čudovala, čo by všetko by si musela evidovať ...
Ak si budeš uplatňovať výdavky percentom z príjmov v zmysle § 6 ods.10, si povinná viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
skuba
16.02.07,13:09
pridám sa k vám chcem sa spýtať, keď dám do evidencie zásob len nákup hmotného majektu do 30.000 a uplatnujem si pausalne vydavky, musím to niekde uviest aj v DP? Alebo si ten majetok len evidujem?