ToBa
15.02.07,12:07
Ahojte, prosím skúste mi pomôcť.:confused:
Osoba bola v roku 2006 zamestnaná a zároveň prevádzkovala živnosť.
Z podnikania dosiahla zisk (vykázala kladný čiastkový základ dane).
Celková výška dane zrazenej zamestnávateľom podľa § 35 je však vyššia, ako vypočítaná daň zo súčtu ČZD § 5 a 6.
Okrem toho si u zamestnávateľa neuplatňovala osoba daňový bonus na 2 deti.
Má osoba nárok na vrátenie daňového bonusu správcom dane?
Bude daňový bonus tvoriť časť preplatku, ktorý osobe na dani vznikol, alebo sa uvádza ako samostatná položka, a nezahŕňa sa do preplatku na dani?

Ďakujem
DanielaSL
15.02.07,11:22
Pozri si poslednú stranu daňového priznania. V odd. XIV si požiada o vyplatenie daňového bonusu a v odd. XV o vrátenie daňového preplatku.
ToBa
20.02.07,16:18
Dík za odpoveď, :-)
dajana16
20.02.07,20:25
Prosim vas, je narok na danovy bonus, ak zamestnanec bol do 30.6. aj SZCO, pricom z podnikania ma stratu, ale zo zamestnania mal viac ako 6-nasobok minimalnej mzdy? Od 1.7. je na nezamestnany. DP si robi sam.
Moze poziadat o doplatenie DB?
Johanka
20.02.07,20:35
Prosim vas, je narok na danovy bonus, ak zamestnanec bol do 30.6. aj SZCO, pricom z podnikania ma stratu, ale zo zamestnania mal viac ako 6-nasobok minimalnej mzdy? Od 1.7. je na nezamestnany. DP si robi sam.
Moze poziadat o doplatenie DB?
§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

Má nárok na DB.
dajana16
21.02.07,04:08
Dakujem za rychlu odpoved. :)