rado.weber
15.02.07,13:59
Zdravim poradakov, tento rok si robim po prvykrat sam danove P som zivnostnikom a potrebujem si len utriedit par informacii

v oddieli VI, som mal prijem aj zo zivnosti aj z cinnosti sprostredkovatelov, kedze si uplatnujem vydavky pausalne tak predpokladam, ze ku kazdej cinnosti si mozem uplatnit 40 %
napriklad prijem zo zivnosti 100 000 pausalne vydavky v tabulke 40 000
prijem z cinnosti sprostredkovatelov 10 000 pausalne vydavky 4000
a pod

a nasledne to cele v riadku 11 spocitam, dufam, ze mam pravdu

Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede

staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ?

pokial uplatnujem vydavky pausalne, tak v pripade dan kontr. ich predsa vobec nemusi zaujimat ci som vobec nejake vydavky mal ? nie ?

a este dodatok ked mam evidenciu, tak k DP, nemusim prikladat ziadnu prilohu, ktora potvrdzuje, aku sumu som zarobil, ze ?
robi sa to az pri pripadnej danovej kontrole ...

vopred dakujem

vela zdaru
katkaj
15.02.07,13:02
Zdravim poradakov, tento rok si robim po prvykrat sam danove P som zivnostnikom a potrebujem si len utriedit par informacii

v oddieli VI, som mal prijem aj zo zivnosti aj z cinnosti sprostredkovatelov, kedze si uplatnujem vydavky pausalne tak predpokladam, ze ku kazdej cinnosti si mozem uplatnit 40 %
napriklad prijem zo zivnosti 100 000 pausalne vydavky v tabulke 40 000
prijem z cinnosti sprostredkovatelov 10 000 pausalne vydavky 4000
a pod

a nasledne to cele v riadku 11 spocitam, dufam, ze mam pravdu Áno. A môžeš si dať do výdavkov aj zaplatené odvody

Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede

staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ? urob si napríklad excelovskú tabuľku kde si urobíš súpis faktúr, kedy boli zaplatené a aj kedy si platil odvody

pokial uplatnujem vydavky pausalne, tak v pripade dan kontr. ich predsa vobec nemusi zaujimat ci som vobec nejake vydavky mal ? nie ?

a este dodatok ked mam evidenciu, tak k DP, nemusim prikladat ziadnu prilohu, ktora potvrdzuje, aku sumu som zarobil, ze ? Faktúry neprikladáš k DP
robi sa to az pri pripadnej danovej kontrole ...

vopred dakujem

vela zdaru

Odpovede červenou
rado.weber
15.02.07,13:05
daaakuuujem za rychlu a super odpoved :)
som si to len potreboval utvrdit, vzdy je lepsie sa opytat ako mat potom problem
Johanka
15.02.07,13:07
Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede
Evidenciu o príjmoch a výdavkoch v časovom slede ( v zmysle § 6 ods.11 )vedie daňovník s príjmami podľa§ 6 ods.3 - príjmy z prenájmu nehnuteľností - ty také príjmy nemáš. Budeš viesť evidenciu v zmysle § 6 ods.10 posledná veta - evidencia o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach ;)

staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ?


vela zdaru
Odpoveď je červená.