adulka16
15.02.07,15:20
Mozte mi prosim poradit ?

DKP - drobny majetok .
V roku 2002 som si kupila do firmy kuchynku za 15000 Sk.
Po akom case ju mozem vyradit ? Raz mi jeden danovy poradca povedal, ze je treba drobny majetok priebezne vyradovat, aby som ak by som raz skocila sukromne podnikanie nemala vo fime vela drobneho majetku, aby som ho pri predaji nemusela dodanit.
Z akeho dovodu sa mozu a po akom case vyradovat DKP ?


p.s. pri skonceni podnikania sa zdanuje prijem z predaja dlhodobeho majetku este 5 rokov po skonceni podnikania. Ako je to pri DKP ?

Vopred dakujem adulka 16
AHA
15.02.07,14:28
Na vyradenie KHIM môžte na základe nejakého protokolu a asi by som riešila internou smernicou po akom čase budem vyradzovať KHIM.
Katarina
15.02.07,20:32
Môže sa preradiť aj do osobného užívania.
Danila
15.02.07,20:43
Mozte mi prosim poradit ?

DKP - drobny majetok .
V roku 2002 som si kupila do firmy kuchynku za 15000 Sk.
Po akom case ju mozem vyradit ? Raz mi jeden danovy poradca povedal, ze je treba drobny majetok priebezne vyradovat, aby som ak by som raz skocila sukromne podnikanie nemala vo fime vela drobneho majetku, aby som ho pri predaji nemusela dodanit.
Z akeho dovodu sa mozu a po akom case vyradovat DKP ?


p.s. pri skonceni podnikania sa zdanuje prijem z predaja dlhodobeho majetku este 5 rokov po skonceni podnikania. Ako je to pri DKP ?

Vopred dakujem adulka 16Majetok vyradíš vtedy, ak je fyzicky opotrebovaný natoľko, že nie je schopný ďalšieho používania, prípadne je morálne zastaralý a pod. Rozhoduješ o tom na základe protokolu o vyradení, kde poznamenáš, akým spôsobom si ho fyzicky zlikvidovala.
piry
16.02.07,05:02
Môže sa preradiť aj do osobného užívania.

Môžeš prosím podrobnejšie, má to vplyv na DzP?
renča1
16.02.07,05:44
Môžeš prosím podrobnejšie, má to vplyv na DzP?

Preradenie majetku do osob.užívania nemá v čase preradenia vplyv na DzP. Vplyv na DzP má až ak sa predá do 5 rokov od vyradenia z majetku.
adulka16
16.02.07,09:18
dakujem pekne a pekny den

adulka 16
Tinika
12.09.08,13:41
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť.

Pracovala som na živnosť v jednej firme a brala som dotáciu z UP. Bývala šéfka kúpila reigstračku na moju firmu, aby som mala náklad. Tá registračka tam ostala aj po mojom odchode. Stála cca 12 000,-. Ako to mám teraz vyriešiť, aby som ju mohla dostať s evidencie drobného majetku? Môžem ju niekomu papierovo predať za 1,-? Alebo len ju nejak vyradiť? Je funčná.
ďakujem za rady
Vladimír Ozimý
12.09.08,14:22
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť.

Pracovala som na živnosť v jednej firme a brala som dotáciu z UP. Bývala šéfka kúpila reigstračku na moju firmu, aby som mala náklad. Tá registračka tam ostala aj po mojom odchode. Stála cca 12 000,-. Ako to mám teraz vyriešiť, aby som ju mohla dostať s evidencie drobného majetku? Môžem ju niekomu papierovo predať za 1,-? Alebo len ju nejak vyradiť? Je funčná.
ďakujem za rady

protokol o vyradení a nestarám sa daňovo je už uznaná tak čo...nemusíte predávať
Zoltán Kovács
12.09.08,14:24
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť.

Pracovala som na živnosť v jednej firme a brala som dotáciu z UP. Bývala šéfka kúpila reigstračku na moju firmu, aby som mala náklad. Tá registračka tam ostala aj po mojom odchode. Stála cca 12 000,-. Ako to mám teraz vyriešiť, aby som ju mohla dostať s evidencie drobného majetku? Môžem ju niekomu papierovo predať za 1,-? Alebo len ju nejak vyradiť? Je funčná.
ďakujem za rady

Čudné použitie príspevku. Ale to nechajme bokom. Zrejme reg.pokladňa aj bola registrovaná na DÚ na teba. Potom aj keď "ostala tam", tak bývalá šéfka ju nevie použiť. Jedine v tom prípade, ak tú pokladňu jej predáš, a na základe kúpnej zmluvy ona si dá preregistrovať pokladňu na seba.
Olice
12.09.08,17:19
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť.

Pracovala som na živnosť v jednej firme a brala som dotáciu z UP. Bývala šéfka kúpila reigstračku na moju firmu, aby som mala náklad. Tá registračka tam ostala aj po mojom odchode. Stála cca 12 000,-. Ako to mám teraz vyriešiť, aby som ju mohla dostať s evidencie drobného majetku? Môžem ju niekomu papierovo predať za 1,-? Alebo len ju nejak vyradiť? Je funčná.
ďakujem za rady


Čudné použitie príspevku. Ale to nechajme bokom. Zrejme reg.pokladňa aj bola registrovaná na DÚ na teba. Potom aj keď "ostala tam", tak bývalá šéfka ju nevie použiť. Jedine v tom prípade, ak tú pokladňu jej predáš, a na základe kúpnej zmluvy ona si dá preregistrovať pokladňu na seba.
Ja som si pod pojmom registračka predstavila registračnú skriňu :rolleyes:.
liba2
13.09.08,05:06
..... aj ja :), mala by to zadávateľka upresniť.
Tinika
13.09.08,17:50
..... aj ja :), mala by to zadávateľka upresniť.

Dobrý deň, ospravedlňujem sa za nepresné údaje vo svojom príspevku. Je to registračná skriňa. Prosím o radu. Ďakujem pekne
Tweety
13.09.08,18:00
Dobrý deň, ospravedlňujem sa za nepresné údaje vo svojom príspevku. Je to registračná skriňa. Prosím o radu. Ďakujem pekne
Ak už registračka neslúži svojmu účelu , môžeš ju z evidencie vyradiť.
Tinika
13.09.08,18:05
Ak už registračka neslúži svojmu účelu , môžeš ju z evidencie vyradiť.

No až na to, že sa jej občas zasekujú zásuvky, je funkčná, ale nie u mňa :D
Takže v pohode môžem vyhodiť z majetku hej? Ďakujem
Tweety
13.09.08,18:07
No až na to, že sa jej občas zasekujú zásuvky, je funkčná, ale nie u mňa :D
Takže v pohode môžem vyhodiť z majetku hej? Ďakujem
Áno, na základe protokolu o jej vyradení.
Tinika
13.09.08,18:15
Áno, na základe protokolu o jej vyradení.

Ďakujeeeeem. Pekný večer, a ja už tiež idem, oslavovať. :D