Katkad
15.02.07,14:23
SZČO má v majetku auto, ale aj tak občas chodí MHD. Môže si dať tieto lístky do VOZD?
AHA
15.02.07,13:24
Áno ale musí byť vypísaný CP.
Zita5
15.02.07,13:26
SZČO má v majetku auto, ale aj tak občas chodí MHD. Môže si dať tieto lístky do VOZD?


Je potrebné vypísať CP a priložiť k nemu cestovné lístky aj s kratučkou správou , za akým účelom bola použitá MHD . Však nakoniec je na to miesto aj na CP.Stačí cestovný príkaz vypísať jedenkrát za mesiac a zaúčtovať do prevádzkovej réžie VOZD.
Katkad
15.02.07,13:45
Dakujem, nebola som si ista, pretoze minuly rok robila SZČO ina pani uctovnicka a ta davala 50 % z celkovej čiastky lístkov raz za mesiac do nakladov, bez CP. Je to správny postup?
AHA
15.02.07,13:47
Dakujem, nebola som si ista, pretoze minuly rok robila SZČO ina pani uctovnicka a ta davala 50 % z celkovej čiastky lístkov raz za mesiac do nakladov, bez CP. Je to správny postup?
Nebol to správny postup nakoľko presmo sko Zita podotkla je treba nejako
zdôvodniť prečo sa tá cesta uskutočnila.
Zita5
15.02.07,18:51
Dakujem, nebola som si ista, pretoze minuly rok robila SZČO ina pani uctovnicka a ta davala 50 % z celkovej čiastky lístkov raz za mesiac do nakladov, bez CP. Je to správny postup?


Pokiaľ cestoval MHD v rámci vybavovania podnikateľských záležitostí , tak mal nárok na plnú výšku cestov.lístkov .Neviem to posúdiť , prečo mu uplatnila len 50% výdavkov na lístky MHD.

Samozrejme , že cesta z domu do práce autobusom nie je výdavkom OVZ .
rouge
15.02.07,19:47
Ahojte Poraďáci,

čo v prípade ak SZČO nemá automobil v evidencii...može si uplatniť lístky z MHD bez vystavovania CP? SZČO podniká v stavebníctve a MHD používa na prepravu na/zo stavby a medzi stavbami...
:rolleyes:
Ďakujem!
Katkad
16.02.07,08:09
ešte sa chcem spýtať: SZČO ma prevádzku v mieste bydliska, ale pracuje v priestoroch obchodného partnera, pre ktorého vlastne SZČO vykonáva práce, môže si dať do výdavkov lístky MHD, ktoré spotrebuje takmer každé ráno do danych priestorov?