Andrea.S.
15.02.07,14:37
Dobrý deň,

ešte raz by som sa rada spýtala ohľadom storna PN. Vie mi niekto povedať ako je to presne? Lekar po skončení PN posiela PN do socialnej poistovne (PN je do 10 dni) a čo ak sa zamestnanec rozhodne a povie mi, že si berie radšej dovolenku?

1)už som sa dozvedela že zamestnanec ma teda u lekara stornovať PN, je to tak? ako to socialna poistovna registruje?
2) da sa to aj po cca 10 dnoch?
3) kde v zakone by som sa o tomto docitala?

ďakujem
Tweety
15.02.07,13:43
Dobrý deň,

ešte raz by som sa rada spýtala ohľadom storna PN. Vie mi niekto povedať ako je to presne? Lekar po skončení PN posiela PN do socialnej poistovne (PN je do 10 dni) a čo ak sa zamestnanec rozhodne a povie mi, že si berie radšej dovolenku?

1)už som sa dozvedela že zamestnanec ma teda u lekara stornovať PN, je to tak? ako to socialna poistovna registruje?
2) da sa to aj po cca 10 dnoch?
3) kde v zakone by som sa o tomto docitala?

ďakujem
Podľa mńa je rozumnejšie takýto spôsob zvoliť už na začiatku PN, a nie až po ukončení. :cool:
Veď si len predstavme koľko je s tým práce. Náhrada za PN, nemocenské SP, hlásenie o nemoci pre ZP, potom storno, a nikde v zákone som takú možnosť storná nevidela.
Andrea.S.
15.02.07,13:53
v podstate som ja ešte nič neurobila veď nahlasovať do zdravotnej poistovne vacsinou nahlasujem az po skonceni PN takze som s tym nic nerobila.a tym ze je tam dovolenka tak sa este nic neriesilo ako PN. Ide iba o vztah medzi lekarom a socialnou poistovnou.
Gabi03
15.02.07,14:02
v podstate som ja ešte nič neurobila veď nahlasovať do zdravotnej poistovne vacsinou nahlasujem az po skonceni PN takze som s tym nic nerobila.a tym ze je tam dovolenka tak sa este nic neriesilo ako PN. Ide iba o vztah medzi lekarom a socialnou poistovnou.

Ja som mala podobný prípad, ale PN trvala menej ako 10 dní. Tak neviem, či pomôžem. Lekár hneď na začiatku PN-ky zasiela nejaký výkaz do SP.
Ja som sa dala vypísať na PN, lebo som bola dosť chorá, ale (pssssst) mala som dobrého ZĽa, ktorý povedal, aby sme to nekomplikovali a tých pár dní (asi 5) nech riadne zahrniem do odpracovaného času. (Z hľadiska či je to odpracovaná doba alebo dovolenka je to asi jedno.) Ale pri najbližšej PN-ke to na SP chýbalo vo výkaze o príjme (teda boli tam peniaze a takisto dni navyše), tak sa ozvali. Vysvetlili sme si, že v práci bola súrna robota a nakoniec som si ani nečerpala PN-ku ani náhradu príjmu pri DPN. A všetko bolo ok.

Takže výsledok je, že ak je to menej ako 10 dní a nikde ste ako ZLia nič nenahlasovali, myslím, že všetko je v poriadku.
ajobs
15.02.07,14:04
Dobrý deň,

ešte raz by som sa rada spýtala ohľadom storna PN. Vie mi niekto povedať ako je to presne? Lekar po skončení PN posiela PN do socialnej poistovne (PN je do 10 dni) a čo ak sa zamestnanec rozhodne a povie mi, že si berie radšej dovolenku?

1)už som sa dozvedela že zamestnanec ma teda u lekara stornovať PN, je to tak? ako to socialna poistovna registruje?
2) da sa to aj po cca 10 dnoch?
3) kde v zakone by som sa o tomto docitala?

ďakujem
Takého zamestnanca by som niekde kopol. Ale teraz vážne. Veď predsa zamestnanec sa nemôže rozhodovať, že si namiesto PN zoberie dovolenku-to s tým firma musí súhlasiť. Ak je naozaj chorý, potom nech ide na PN - ja ako manažer vo firme by som s dovolenkou nesúhlasil.
ivka70
01.04.11,16:59
Zistovala som z Socialnej poistovni, ako je to so stornom PN, v prilohe je odpoved:
veronikasad
01.04.11,17:16
Na dverách - v cenníku niektorého obvodného lekára - som videla položku "ukončenie DPN na žiadosť pacienta". Cenu si už nepamätám ...