domacnost
15.02.07,17:32
Stalo sa niekomu už z vás, že vypočítana spotreba podľa TP je vačšia ako skutočne nakúpené PHM? Mne sa to teraz stalo pri jednom szčo. Čo mám robiť? Je možné, že víde takáto spotreba? Mám nechať skutočný nákup v PR? Prosím poraďte.:mee:
Anja111
15.02.07,16:36
Stalo sa niekomu už z vás, že vypočítana spotreba podľa TP je vačšia ako skutočne nakúpené PHM? Mne sa to teraz stalo pri jednom szčo. Čo mám robiť? Je možné, že víde takáto spotreba? Mám nechať skutočný nákup v PR? Prosím poraďte.:mee:

Podľa mňa by sa nemalo nič upravovať. Buď je to veľmi dobrý šofér, alebo stratil bločky...
domacnost
15.02.07,16:44
Podľa mňa by sa nemalo nič upravovať. Buď je to veľmi dobrý šofér, alebo stratil bločky...


Niektoré bločky stratil . Ale k tomu má určenú aj zvlášť spotrebu pre prívesný vozík a tam spotreba je vyššia, ako keby jazdil bez prívesu. Máš stým skúsenosť? Ak by mu prišla kontrola a videli by že sa mu neupravoval základ dane o vypočítanú PHM, čím sa klient môže voči DÚ brániť?
liba2
15.02.07,16:46
Stalo sa niekomu už z vás, že vypočítana spotreba podľa TP je vačšia ako skutočne nakúpené PHM? Mne sa to teraz stalo pri jednom szčo. Čo mám robiť? Je možné, že víde takáto spotreba? Mám nechať skutočný nákup v PR? Prosím poraďte.:mee:
Je to možné. Moje auto jazdí za nižšiu spotrebu ako je uvedené v TP.
liba2
15.02.07,16:48
Niektoré bločky stratil . Ale k tomu má určenú aj zvlášť spotrebu pre prívesný vozík a tam spotreba je vyššia, ako keby jazdil bez prívesu. Máš stým skúsenosť? Ak by mu prišla kontrola a videli by že sa mu neupravoval základ dane o vypočítanú PHM, čím sa klient môže voči DÚ brániť?Lenže v skutočnosti tá spotreba pri jazde s vozíkom nemusí byť tak vysoká ako umožňuje predpis dať do nákladov. Určite má na to vplyv aj to, aká váha nákladu je na vozíku.
domacnost
15.02.07,16:49
A ako sa brániť v prípade kontroly? Vie preukázať výpočet PHM podľa TP a knihy jázd, že to naozaj tak vyšlo, ale ja osobne som sa stým nestretla. Je to bežné a možné? Ja som stále neni presvedčená, že je to O.K. a možné.
liba2
15.02.07,16:51
A ako sa brániť v prípade kontroly? Vie preukázať výpočet PHM podľa TP a knihy jázd, že to naozaj tak vyšlo, ale ja osobne som sa stým nestretla. Je to bežné a možné? Ja som stále neni presvedčená, že je to O.K. a možné.Brániť sa proti čomu ? Pochopila som ťa správne - má nižšiu spotrebu ako mu umožňuje norma? Ak áno, všetko je v poriadku. On sa bude musieť brániť, ak spotreba bude vyššia ako mu umožňuje norma. Normu nesmie prekročiť, resp. sú to nedaňové náklady.
domacnost
15.02.07,17:00
Ach bože, dúfam že sa chápeme.:mee: Uvediem príklad:
napr. v 9/06 najazdil za mesiac 1586 km. V priebehu mesiaca používal prívesný vozík kde sa spotreba stanovila pre r.2006 na 8 l v meste aj mimo mesta. Ale v priebehu mesiaca aj nepoužíval príves.vozík, tak tam kde nepoužíval som mu podľa TP rátala spotrebu 7,3 l.

Vypočítala som mu zvlášť s vozíkom a zvlášť bez vozíka v sume nákupu. A vypočítana spotreba vyšla spolu s vozíkom aj bez neho za 9/06 v sume 3728,-, ale skutočný nákup za 9/06 bez dph (je platcom dph) je 3 361,- Je to možné????


Čo sa týka navýšenia spotreby pri vozíka je správna. Mala som kontrolu na r.2005 a prešlo mi to na základe tohto príspevku od Andreja_rv. Nebolo mi nič vytknuté. http://www.porada.sk/t36549-navysenie-spotreby-o-privesny-vozik.html#post335124
liba2
15.02.07,17:07
Či máš spotrebu v norme alebo nie, môžeš posudzovať len v litroch (nie v cenách za Skk).
Podľa normy ti vychádza vyššia spotreba v litroch ako bolo benzínu nakúpené. To je aj môj prípad. Vtedy do účtovníctva dám litre a teda aj príslušnú sumu Sk podľa skutočného nákupu , teda menej ako mi umožňuje norma, lebo skutočná spotreba je nižšia.
Počkaj si ešte na názor iného poraďáka.
domacnost
15.02.07,17:09
O vzniknutý rozdiel 367,- už nebudem upravovať základ dane, ale môžem nechať skutočný nákup PHM vo výdavkoch ovplyv.základ dane? Veď ani neviem koľko by som v tomto prípade mala ponížiť z nákladov.
domacnost
15.02.07,17:12
Či máš spotrebu v norme alebo nie, môžeš posudzovať len v litroch (nie v cenách za Skk).
Podľa normy ti vychádza vyššia spotreba v litroch ako bolo benzínu nakúpené. To je aj môj prípad. Vtedy do účtovníctva dám litre a teda aj príslušnú sumu Sk podľa skutočného nákupu , teda menej ako mi umožňuje norma, lebo skutočná spotreba je nižšia.
Počkaj si ešte na názor iného poraďáka.


Nákup v litroch mu chýba poznačený v knihe jázd. Už ako som spomínala pár bločkov stratil a neopísal si hneď nákup v litroch do knihy jázd. Prišiel o nákady a aj o dph. Os.automobil využíva len na firem.účely. Dá sa to aj preukázať, pretože má aj vlastné súkromné.
Anja111
15.02.07,20:44
Nákup v litroch mu chýba poznačený v knihe jázd. Už ako som spomínala pár bločkov stratil a neopísal si hneď nákup v litroch do knihy jázd. Prišiel o nákady a aj o dph. Os.automobil využíva len na firem.účely. Dá sa to aj preukázať, pretože má aj vlastné súkromné.

Ja by som to kľudne nechala tak. Som presvedčená, že ani prípadnú kontrolu to nebude zaujímať, lebo si neuplatnil ani tie výdavky, na ktoré mal nárok. A vždy to ešte môžeš vysvetliť, že stratil bločky, čo je vlastne na jeho škodu. Horšie by to bolo, keby mal nadspotrebu, ktorú by nepreúčtoval do VNZD.
domacnost
16.02.07,11:02
Ďakujem za odpovede. Nebudem teda s tým robiť už nič.