dadia1
15.02.07,17:28
dobrý večer

chcela by som poprosit o nasledovnú radu :
sme materské centrum. žiadne príjmy nie su zdanitelne.
chceli by sme byt príjemcom 2 % z daní. čo treba urobit??????
:eek:
dracica
15.02.07,16:38
dobrý večer

chcela by som poprosit o nasledovnú radu :
sme materské centrum. žiadne príjmy nie su zdanitelne.
chceli by sme byt príjemcom 2 % z daní. čo treba urobit??????
:eek:

Ale poradím ti ako by sa to dalo urobiť, asi by som požiadala nejaké občianske zdruzenie, či by mohli vaši darcovia darovat 2% na ich účet, a potom vám to môžu dať ako penazny dar...to je jedine riešenie
dracica
15.02.07,16:40
dobre by bolo keby vám vasi darcovia 2 % urobili kopiu DP, stačí ta čast kde sa vyplnuju udaje o príjemcovi penazí aby ste vedeli vydokladovať ktore peniaze patra vam
victoria
15.02.07,20:29
Bolo potrebné sa zaregistrovať do 15.12.2006 aby ste mohli dostať peniažky.
dadia1
16.02.07,05:31
dakujem všetkým za rady. takze na tento rok sme to nestihli, ale k budúcemu roku uz budeme pripravení.
prajem pekný den
dadia1
16.02.07,05:33
Ale poradím ti ako by sa to dalo urobiť, asi by som požiadala nejaké občianske zdruzenie, či by mohli vaši darcovia darovat 2% na ich účet, a potom vám to môžu dať ako penazny dar...to je jedine riešenie


ale ony sa zavazujú, ze tie vyzbierané 2 % musia preinvestovat do konca roka. a ako zdokladuju, ze ich preinvestovali, ked ich niekomu daruju?????
victoria
16.02.07,07:01
Co sa tyka buduceho roka, dajte si pozor ci ste nevypadli hlavnou cinnostou z ucelu pouzitia. Moznosti pouzitia 2% sa totiz menili a vypadlo odtial napriklad vzdelavanie, ostali iba styri ucely.
dracica
16.02.07,07:38
ale ony sa zavazujú, ze tie vyzbierané 2 % musia preinvestovat do konca roka. a ako zdokladuju, ze ich preinvestovali, ked ich niekomu daruju?????


veď ich použijú na verejnoprospesný účeľ to materské centrum by malo vypracovať nejaký projekt na čo sa tie peniaze použijú da sa to len nikto o tom nevie