Pukana
15.02.07,19:14
Dobrý deň,

mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP.
Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim?
Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac?

Ďakujem :-)
Zužu
15.02.07,18:50
Dobrý deň,

mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP.
Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim? tlačivo r. 2004
Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? netreba doklad priložiť, stači si ho priložiť ku kópii DP
Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac? Nezdaniteľná čiastka platí za celý kal. vo výške r. 2004

Ďakujem :-)
Odpovede sú vyznačené červeným
Pukana
15.02.07,18:53
Ďakujem za odpovede.
tinaM
15.02.07,19:01
Dobrý deň,

mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP. DP podať.
Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim? DP platné pre r. 2004./Je možné nájsť na internete/
Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? Dokladovať nezamestnanosť nie je nutné.
Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac? Celú sumu platnú pre r. 2004.

Ďakujem :-)

Odpovede zvýraznené v texte.
Pukana
03.03.07,10:11
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať. Keď ukončila živnosť k 14.01.2004 a ešte v máji 2004 uhradila niekoľko svojich záväzkov /dodávatelia/ cez pokladňu. Môžem jej tieto výdavky spojené s podnikaním - úhrady záväzkov - v DP do výdavkov zahrnúť?
Napr. má potom daň. povinnosť 18.600,-, aké vysoké budú penále za neodovzdanie a neuhradenie daňovej povinnosti načas, keď DP sa týka roka 2004?
Ďakujem za odpoveď. :-)