andrea
15.02.07,19:27
Prosim niekoho o radu. Nemám totiž skúsenosť s obchodovaním s Ukrajinou. Ako mám postupovať ak chcem predávať výrobky na Ukrajinu? Prosím niekoho o radu (vystavenie faktúry bez DPH?? vystavenie JCD??) ako to uvádzať vo výkaze DPH?? Ďakujem každému za radu.
chanell
15.02.07,18:31
JCD by mali vystaviť na colnici, bude to tzv. vývozné JCD. Toto JCD musíš mať priložené pri faktúre, ktorú vystavíš bez DPH (práve to JCD je dokladom, pre zdokladovanie vývozu tovaru do tretích krajín a preto môžeš faktúrovať bez DPH).
Budeš to uvádzať aj v daňovom priznaní ako oslobodený vývoz tovaru (neviem presne, ktorý riadok a § to je).
andrea
15.02.07,20:01
Ďakujem za radu.
Lenka1979
12.04.08,10:53
Rada by som trochu pokračovala v tejto téme. Pravdepodobne aj my - ako výrobná firma uskutočníme predaj výrobkov na Ukrajinu, nebudem však fakturovať priamo firme na Ukrajine, ale ide to cez firmu v SR-v našom meste a až ona bude fakturovať Ukrajine. Dovoz a montáž výrobkov uskutočníme my svojimi zamestnancami. Aké povinnosti mi z toho plynú? Jedná sa mi hlavne o JCD. Lebo firme,ktorej to budeme fakturovať,fakturujeme s DPH. (slovenská firma registrovaná ako platca v SR). Môžete sa niekto k tomu vyjadriť?
Lenka1979
12.04.08,18:52
Nevedel by sa mi niekto vyjadriť v tejto téme,???
Ďakujem.