cammino
15.02.07,21:09
Mám asi "menší" problém. Moja predchodkyňa vykonávala pre pracovníkov ročné zúčtovanie dane za r. 2005, kde vznikol preplatok na dani. Na daňovom úrade jej povedali, že žiadať si to nemá, ale má kompenzovať s preddavkami. To nebolo možné, keďže pracovníci mali takmer minimálne mzdy a ešte si uplatňovali aj daňový bonus. Akurát v posledných dvoch mesiacoch r. 2006 vznikla daňová povinnosť, ale to bolo stále len do 100 Sk - ale sa to nekompenzovalo. Dnes som bola na školení, ktoré organizovala P. Groszová, kde vravela, že najlepšie je žiadať vrátiť daň. V prípade, že sa kompenzuje a vzniká stále preplatok, je potrebné nanovo žiadať daňový úrad na konci roka. Už je začiatok roka a my sme ešte nežiadali. Je to možné ešte dožiadať, alebo je to už premlčané? Nebude s tým problém, že sa malo kompenzovať v tých posledných mesiacoch r. 2006 - čo sa vlastne nerobilo?
cammino
16.02.07,12:59
Nikto mi v tom nevie pomôcť?
Janka6685
16.02.07,13:08
Či si to ešte môžete vyžiadať, to ti poradia iní, ale najlepšie bolo vyžiadať si to hneď na začiatku. Ja som si vyžiadala a peniaze mi poslali...nebol problém. Neviem prečo na daňovom povedali, že žiadať nemá. Bolo by to tak v prípade, ak by tvoja predchodkyňa predpokladala, že sa bude mať z čoho kompenzovať. Ale ak vedela, že sa nebude mať z čoho, tak mala žiadať.