lubica_02
15.02.07,21:16
Dnes som bola po prvy krat cvičit na fit lopte,kym som to neskusila, tak som si myslela,že to je hluposť,aby si clovek zacičil. Teraz mam nohy ako ochrnuté a zistila som, že po 15 rokoch nic necvicenia som uplne drevo. Ake mate skusenosti s týmto cvičením ?????????:D
Pukana
15.02.07,20:21
Ja mám doma fit loptu, cvičievam je to zábava, mám na nej aj také popruhy na posilňovanie, ale rada ju používam aj ako stoličku pri PC :-), prípadne ako vešiak na veci :-)
Johanka
15.02.07,20:22
Cvičením na fit-lopte zatiaľ úspešne plním novoročné predsavztie :cool: . Potvrdzujem, že to nie je žiadna sranda. V začiatkoch som sa aj skotúľala, v preklade - skoro som si hubu rozbila :D .
Beata
15.02.07,20:32
Cvičením na fit-lopte zatiaľ úspešne plním novoročné predsavztie :cool: . Potvrdzujem, že to nie je žiadna sranda. V začiatkoch som sa aj skotúľala, v preklade - skoro som si hubu rozbila :D .
Johanka :D:D:D tak som vybuchla na záver Tvojho príspevku, že som si opľula aj monitor :D
Ale fakt je ten, že aj ja som si skoro hubu rozbila. Btw keď naskočím na tú moju fitloptu, tak sa smeje celá rodina :D Ale je to super vec!!!
účtovník 007
15.02.07,21:35
Johanka :D:D:D tak som vybuchla na záver Tvojho príspevku, že som si opľula aj monitor :D
Ale fakt je ten, že aj ja som si skoro hubu rozbila. Btw keď naskočím na tú moju fitloptu, tak sa smeje celá rodina :D Ale je to super vec!!!

Bei dones loptu na stretko poradakov. vyskusame a mozno si aj my kupime taku super loptu.:D
lubica_02
15.02.07,21:47
Johanka :D:D:D tak som vybuchla na záver Tvojho príspevku, že som si opľula aj monitor :D
Ale fakt je ten, že aj ja som si skoro hubu rozbila. Btw keď naskočím na tú moju fitloptu, tak sa smeje celá rodina :D Ale je to super vec!!!
Kupim si ju aj ja domov,aby bolo veselo!!!!!!!!!!!!!!:D
lubica_02
15.02.07,21:49
Som rada,že nie som sama ,ktorej sa tak darí - uvidíme, možno za par budem super sportovkyna. Ha -ha
kolos
16.02.07,07:41
Chcem sa spytat,aky rozmer je vyhovujuci pre zenu vysoku 168 cm,vaziacu 57 kg?
jess
16.02.07,07:46
Stačí ti priemer 65 cm.:)
Maňuša
16.02.07,14:38
a pri výške 150 cm a váhe 59 kg ?
emily
16.02.07,14:53
a pri výške 150 cm a váhe 59 kg ?
Podľa mňa stačí 55cm. Tam nejde ani tak o váhu ako o výšku. Na väčšej lopte by si nedosiahla na zem nohami :D
jess
16.02.07,14:55
a pri výške 150 cm a váhe 59 kg ?

Na hmotnosti človeka nezáleží. Kvalitné fit lopty majú nosnosť 300 kg.

Lopta sa vyberá podľa dĺžky paže (resp. vzrastu). Tebe úplne stačí priemer 55 cm.

Pri výške 160 -175 cm treba 65 cm, nad 175 cm už treba kúpiť priemer75 cm
tiny77
16.02.07,16:28
a ja som nestihla reagovat rano, tak sa pridavam teraz :D
snad na dalsich strankach najdete idealne velkosti.
mame doma 65 cm a meriam 164 (zda sa mi velka, asi by stacila 55)


http://www.porada.sk/t33693-fitlopta.html?highlight=fitlopta

zelam vela chuti do cvicenia, lebo na mojej lopte iba zupan vecer odpociva :D :D :D
ADRIANA33
16.02.07,18:07
Zaujala ma Vaša debata o fit lopte, ja mám svoju skúsenosť. Ja som na fit lopte cvičila počas tehotenstva a počas pôrodných bolestí. Musím povedať, že som z nej nezliezla, len keď to bolo nutné, kvôli monitorovaniu. A bolesti boli určite menšie ako bez nej. Čiže na fit loptu nedám dopustiť.:--- :--- :---
tarina
16.02.07,20:03
Zaujala ma Vaša debata o fit lopte, ja mám svoju skúsenosť. Ja som na fit lopte cvičila počas tehotenstva a počas pôrodných bolestí. Musím povedať, že som z nej nezliezla, len keď to bolo nutné, kvôli monitorovaniu. A bolesti boli určite menšie ako bez nej. Čiže na fit loptu nedám dopustiť.:--- :--- :---

ja som chodila tiez cvicit na fitloptu a bola som milo prekvapena co vsetko sa da na nej robit a ze sa naozaj precvici cele telo!!! ale potom som otehotnela a cvicenie som skoncila.
chcela by som sa spytat adriany, ci mi nevie poradit nejake cviky na fit lopte, nakolko by som rada daco zo sebou robila, ale neviem ktore ako tehotna mozem a ktore pomozu pocas tych porodnych bolesti! dakujem!
ADRIANA33
17.02.07,16:46
Žiadny extra cvik na superkondíciu, len obyčajný cvik, rozkročený sed na fit lopte a jemné pohupovanie vpred a vzad, žiadne poskakovanie, všetko jemne. Ale musím podotknúť, že ja som chodila na predpôrodnú prípravu a všetko bolo pod dozorom lekára alebo sestričky. Čiže ak máš nejaké problémy, napr. predčasné otváranie tak to určite necvič, lebo pri pôrode práve toto cvičenie napomáha otváraniu pôrodných ciest a zmierňuje bolesti aj keď celkom bezbolestné to určite nie je. Držím palce:) :--- :)
Odporúčam tiež www.dieta.sk (http://www.dieta.sk) alebo časopis DIEŤA tam tiež bolo cvičenie tehuliek aj s fit loptou aj bez nej.
VTerezka
17.02.07,16:47
Používam ju pri PC, aspoň nedriemem, keď dávam pozor, aby som sa udržala,chi.
miro_l
07.01.08,11:41
Chcem sa spytat,aky rozmer je vyhovujuci pre zenu vysoku 168 cm,vaziacu 57 kg?

Ahoj:
Na tejto linke uvádzajú, akú veľkosť fitlopty si kúpiť.
http://fitlopta.pomocky.sk/