kvitko
16.02.07,08:05
ahojte, viem že sa tu už toho veľa popísalo, ale akosi som nenašla to, čo by som potrebovala. Chcem sa oopýtať, mám klienta SZČO, ktorý minulý rok ešte tri mesiace bol aj zamestnancom a poberal daňový bonus. Ako začal podnikateľ daňový bonus začala poberať manželka. Do DP mu daňový bonus píšem aspoň tú sumu čo mu vyplatiť zamestnávateľ + aj deti, alebo v takomto prípade nie? Ďakujem veľmi pekne.
evina
16.02.07,07:08
ahojte, viem že sa tu už toho veľa popísalo, ale akosi som nenašla to, čo by som potrebovala. Chcem sa oopýtať, mám klienta SZČO, ktorý minulý rok ešte tri mesiace bol aj zamestnancom a poberal daňový bonus. Ako začal podnikateľ daňový bonus začala poberať manželka. Do DP mu daňový bonus píšem aspoň tú sumu čo mu vyplatiť zamestnávateľ + aj deti, alebo v takomto prípade nie? Ďakujem veľmi pekne.

Samozrejme mesiace, v ktorých si DB uplatnil uvádzaš v DP.
vikinka
16.02.07,07:16
Do DP v r.92 dáš nárok na 3 mesiace napr.1 620,. a v r.94 sumu vypl.zamestnávateľom tú istú sumu.
imino
16.02.07,09:23
Aby som nezakladal dalsiu temu, spytam sa v tejto. :)

Ked uz manzelka pobera DB od zamestnavatela a mne o mesiac-dva zacne SZC, je lepsie to "nechat" na nu, nech ho ona dostava od zamestnavatela?
Tweety
16.02.07,09:26
Aby som nezakladal dalsiu temu, spytam sa v tejto. :)

Ked uz manzelka pobera DB od zamestnavatela a mne o mesiac-dva zacne SZC, je lepsie to "nechat" na nu, nech ho ona dostava od zamestnavatela?
Áno, je to lepšie, DB bude mať odrátaný od svojej dane mesačne.
katkaj
16.02.07,09:26
Aby som nezakladal dalsiu temu, spytam sa v tejto. :)

Ked uz manzelka pobera DB od zamestnavatela a mne o mesiac-dva zacne SZC, je lepsie to "nechat" na nu, nech ho ona dostava od zamestnavatela?

Je na rozhodnutí manželov, kto bude poberať DB. Keď si tým SZC myslel že budeš živnostník tak nech si to uplatňuje manželka, lebo u zamestnávateľa si to uplatňuje mesačne a ty ako SZČO by si si to uplatnil raz v roku pri podaní DP
evina
16.02.07,09:26
Aby som nezakladal dalsiu temu, spytam sa v tejto. :)

Ked uz manzelka pobera DB od zamestnavatela a mne o mesiac-dva zacne SZC, je lepsie to "nechat" na nu, nech ho ona dostava od zamestnavatela?

Je to jedno. Ak ona spĺňa podmienky a všetko je už administratívne ok treba to ponechať tak :)
katkaj
16.02.07,09:27
mimotemy a máš to hneď trikrát :D
Janka6685
16.02.07,09:37
ahojte, viem že sa tu už toho veľa popísalo, ale akosi som nenašla to, čo by som potrebovala. Chcem sa oopýtať, mám klienta SZČO, ktorý minulý rok ešte tri mesiace bol aj zamestnancom a poberal daňový bonus. Ako začal podnikateľ daňový bonus začala poberať manželka. Do DP mu daňový bonus píšem aspoň tú sumu čo mu vyplatiť zamestnávateľ + aj deti, alebo v takomto prípade nie? Ďakujem veľmi pekne.

Ako bolo myslené to: " + aj deti" ? Lebo ak tým bola myslená nezdaniteľná časť na deti, tak tá sa už neuplatňuje.

Asi to bolo myslené inak, píšem len pre istotu, aby to niekoho nepoplietlo:o.
imino
16.02.07,10:16
:) :) :) :) :) :) :)

Ste zlate. :) :) :)

No, pravdou je, ze aj ja, ked som bol este zamestnanec, som ho mal kazdy mesiac "na stole". :) Takto bude na nas sa rozhodnut, ci sa budeme mesacne vytesovat z mensej sumicky, alebo rocne z vacsej. :) :) :)

Vdaka za rady.