books
16.02.07,07:20
Dobrý deň.
Mám jeden problém,ktorý si potrebujem ujasniť.Dostala som naň tri odpovede a každú inú.
SK firma č.1(platca DPH) si objednala SK firmu č.2(platcu DPH) na dodávku a montáž stavebných prác do Čiech.Takže,práca sa bude vykonávať v Čechách ale pre SK firmu č.1.
1. Chcela by som vedieť,ako bude faktúrovať firma č.2,teda ako vystaví FA firme č.1,či s DPH alebo bez DPH a kde do tlačiva DPH sa to bude zapisovať?
2.SK firma č.2 si nakúpi potrebný materiál (lepenku) na Slovensku a dovezie do Čiech.Čo s DPH z faktúry na materiál,môže si ju firma č.2 odpočítať?
3.Čo spraví SK firma č.2 s dokladmi a DPH (CZ),keď kúpi v Čechách napr.pohonné látky,PB plyn,zaplatí ubytovanie,dokúpi materiál, atď.?

Ďakujem
betka
16.02.07,07:17
Musite si ujasnit, kde je miesto dodania sluzieb.
Miestom dodania sluzieb vztahujucej sa k nehnutelnosti je miesto, kde sa nehnutelnost nachadza.
Zdanitelna osoba je povinna platit dan pri sluzbe a pri tovare dodanom s instalaciou alebo montazou, ak ide o tavar alebo sluzbu s miestom dodania v CS.
Firma c. 2 by sa mala zaregistrovat v Cechach. Mala by fakturovat c ceskym prefixom, pretoze miesto dodania su Cechy.
2.Ak by bola zaregistrovana, material, ktory prevezie do ciech, by nebolo povazovane za premiestnenie tovaru na ucel jeho instalacie alebo montaze.
3. tym, ze je zaregistrovana v Cechach, uplatni si odpocet DPH v Cechach.
books
16.02.07,12:25
Musite si ujasnit, kde je miesto dodania sluzieb.
Miestom dodania sluzieb vztahujucej sa k nehnutelnosti je miesto, kde sa nehnutelnost nachadza.
Zdanitelna osoba je povinna platit dan pri sluzbe a pri tovare dodanom s instalaciou alebo montazou, ak ide o tavar alebo sluzbu s miestom dodania v CS.
Firma c. 2 by sa mala zaregistrovat v Cechach. Mala by fakturovat c ceskym prefixom, pretoze miesto dodania su Cechy.
2.Ak by bola zaregistrovana, material, ktory prevezie do ciech, by nebolo povazovane za premiestnenie tovaru na ucel jeho instalacie alebo montaze.
3. tym, ze je zaregistrovana v Cechach, uplatni si odpocet DPH v Cechach.



Ďakujem za odpoveď,ale nerozumiem vysvetleniu k bodu č.2.
Vysvetlite mi to po lopate.
MANAGERIA
16.02.07,20:46
Tovar a služba bude dodaná v ČR - opierame sa aj o 6 smernicu ES.

odporučil by som registráciu pre platcu v ČR a uplatnenie odpočtu v ČR .

V opačnom prípade by došlo podľa mňa k situácií, že v SR by to bolo OK no nie v ČR.