robika
16.02.07,07:54
Moze mi prosim niekto pomoct!!!
Prepacte asi je to dost hlupa otazka, ale neviem, co vsetko patri do kategorie "sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnych zivnosti".
Patri sem napriklad aj poskytnutie ubytovania pri vykone prace v zahranici?
V akom zakone by som nasla v com vsetkom moze slovenska s.r.o. podnikat aj v zahranici, alebo to uz je otazka pre zakony danej krajiny v zahranici?
j.s
16.02.07,15:29
Ak poskytujes ubytovanie - je to prenajom nehnutelnosti alebo ide o ubytovacie sluzby. Pod sprostredkovanie by to patrilo vtedy, ak ta niekto poprosi, aby si mu zabezpecila ubytovanie a ty mu to ubytovanie najdes abudes mat na tom proviziu
Dufam, ze som pochopil tvoju otazku
robika
21.02.07,13:52
Velmi dakujem za odpoved. Ale este neviem ci sa moze podnikat v oblasti prenajmu nehnutelnosti v zahranici. Jedna sa konkretne o prenajom domu pre slovakov /ktori pracuju v UK/. Ide o situaciu ked majitel nehnutelnosti prenajme nasej s.r.o. dom, a nasledne nasa spolocnost ho prenajme fyzickym osobam. Velmi sa mi to nepaci, neviem ci to je v poriadku s nasimi zakonmi alebo to uz spada pod zakony UK?
Slovenska spolocnost znasa vsetky poplatky spojene s nehnutelnostou.

Prosim poradte mi, pretoze nemam o v tomto ziadne skusenosti.

Velmi dakujem!
j.s
21.02.07,14:53
Tak ti odporucam prestudovat UK obchodny zakonnik alebo ako sa to u nich vola. Podnikatelsku cinnost nudes totizto vykonavat na uzemi UK a riadis sa aj ich predpismi.
robika
21.02.07,14:57
Ak pokial vykonavam podnikatelsku cinnost aj v SR a teda mozno budem aj v UK, musim o tomto kroku informovat nejake urady v SR.
Alebo musim zriadit pobocku firmy v UK.
Ale uctovnictvo firmy bude spolu, ci uz ide o prijmy zo SR alebo UK?