kvieta
16.02.07,10:11
Je potrebny fyzicky (rucne) prepocitavat jednotlive sumy na zahranicnom bankovom vypise? Alebo staci, ked mi to prepocita program a tak ja nemusim uz nic pisat v SKK na vypis?
betka
16.02.07,09:16
Ako sa daju fyzicky prepocitat PP na BU?
kvieta
16.02.07,09:20
Takto.
Mam vypis z BU v EUR. Su tam nejake prijmy a vydavky v EUR. Len chcem vediet, ci ich mam na tom vypise z banky, kazdu polozku co je v EUR aj vedla uviest sumu v SKK.
kačenka
16.02.07,09:33
Určite tam preba urobiť prepočet SKK, však aj účtuješ v SKK a informatívne si tlačíš zostavu BU aj v EUR.
Olgica
16.02.07,09:57
Je potrebny fyzicky (rucne) prepocitavat jednotlive sumy na zahranicnom bankovom vypise? Alebo staci, ked mi to prepocita program a tak ja nemusim uz nic pisat v SKK na vypis?
Treba prepočítať - prekurzovať bank.výpisy (aj zahraničné faktúry došlé aj vyšlé) a to kurzom k 31.12.2006 nár.banka slov.NBS.
alikam
16.02.07,17:10
Je to lepšie si prepočítavať, pretože pri kontrole PD vlastne porovnávaš vytlačený denník s výpisom, takže aj tak by si to potom musela prepočítať.A takto si to vlastne aj skontroluješ, ja si to najprv ručnej prepočítam, potom pri nahrávaní si to kontrolujem s počítačom.