Bambi23
16.02.07,09:18
Ahojte,
zacali sme prvykrat uctovat obcianske zdruzenie, preto by som sa chcela poradit s niekym, kto s tym ma skusenosti ci spravne uctujeme nasledovne operacie:
1. Prijatie clenskych prispevkov do pokladne 211 / 664
2. Dotacia z UPSVaR na zamestnanoc 221 / 691
(jednorazovy prispevok)
3. Konto Orange - prispevok na projekt 221 / 691

Hlavne neviem ci spravne uctujeme prispevok za vypracovany a schvaleny projekt, ktory nam poskytlo Konto Orange - ucet 691?

Dakujem
dracica
16.02.07,08:19
podľa mňa ano na tento účet sa účtuju aj granty z EU
Bambi23
16.02.07,08:21
podľa mňa ano na tento účet sa účtuju aj granty z EU

Dakujem, nebola som si ista ... porada vzdy pomoze :)
zuzla3
27.02.07,15:17
každé obč. združenie je povinné viesť účtovníctvo? Ak máme príjem iba z dotácii a darov do 100 000,.- Sk stačí ak si vediem iba kvázi jednoduché účto. príjmy a výdaje?
victoria
28.02.07,08:13
Občianske združenie, je právnym subjektom, ktorý je povinný viesť účtovníctvo. Pokiaľ neprekročí obrat 3 000 000 sk môže viesť jednoduché účtovníctvo (Zákon o účtovníctve, paragraf 9, odsek 2, písmeno d)). Pokiaľ má len príjmy, ktoré nie sú predmetom dane a príjmy z členského nemusí podávať daňové priznanie. Pokiaľ má akýkoľvek iný príjem je povinné podať daňové priznanie na tlačive pre právnické osoby.
miro_l
02.03.07,21:38
Občianske združenie, je právnym subjektom, ktorý je povinný viesť účtovníctvo. Pokiaľ neprekročí obrat 3 000 000 sk môže viesť jednoduché účtovníctvo (Zákon o účtovníctve, paragraf 9, odsek 2, písmeno d)). Pokiaľ má len príjmy, ktoré nie sú predmetom dane a príjmy z členského nemusí podávať daňové priznanie. Pokiaľ má akýkoľvek iný príjem je povinné podať daňové priznanie na tlačive pre právnické osoby.
Nie je mi celkom jasne v ZDP nasledovné
v §12 ods 2 zdp Predmetom dane daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) sú príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť, a to vrátane príjmov z predaja majetku, príjmov z nájomného, príjmov z reklám, príjmov z členských príspevkov a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Pokiaľ teda sú predmetom dane aj členske príspevky netreba podať hoc aj nulové daňové priznanie? Možno si to vysvetľujem zle.
Melnick
02.03.07,21:50
Dôvod na nepodanie je IBA príjem z členských príspevkov.