mimusa
16.02.07,09:46
Po skonceni danovej kontroly nam danovy urad vyrubil dan v sume 12 000 Sk. Prosim Vas o radu, ci treba podat aj dodatocne priznanie po danovej kontrole, nakolko v zakone pisu ze ak subjekt zisti chybu ma podat dodatocne priznanie, ale o danovej kontrole nepise.
vikinka
16.02.07,08:49
Ale chybu ste nezistili vy ako daň.subjekt,ale správca dane.Dodatoč.DP nepodávate,dostanete protokol o kontrole a platobný výmer a vyrubenú daň zaplatíte.
renča1
16.02.07,09:19
V súvislosti s témou sa chcem spýtať, tiež mi skončila daň.kontrola na daň z príjmu a správca dane nenašiel nič. Ale poslal platobný výmer..., v ktorom je napísané, že základ dane sa rovná zo základom dane podanom v daňovom priznaní za r.2005. Teraz tomu nerozumiem, prečo posielali platobný výmer? Keď som mala kontrolu na dph, tak žiadny platobný výmer neposlali a kontrola dopadla dobre bez dodanenia.
Zita5
16.02.07,09:38
V súvislosti s témou sa chcem spýtať, tiež mi skončila daň.kontrola na daň z príjmu a správca dane nenašiel nič. Ale poslal platobný výmer..., v ktorom je napísané, že základ dane sa rovná zo základom dane podanom v daňovom priznaní za r.2005. Teraz tomu nerozumiem, prečo posielali platobný výmer? Keď som mala kontrolu na dph, tak žiadny platobný výmer neposlali a kontrola dopadla dobre bez dodanenia.


Renátka po skončení daňovej kontroly dostávaš platobný výmer aj v tom prípade aj je rozdiel 0 .
Ak je DK napr. len DPH a daňový subjekt je mesačným plátcom DPH tak dostane 12 PV nulových , alebo v prípade štvrťročného plátcu 4 PV nulové .

To znamená ak Tvoja DP bola 10 000 ,- SK
Daňová kontrola zistila 10 000,- Sk
Platobný výmer príde na 0 Sk


Možno každý DU postupuje rozdielne , ale nemal by .
Zita5
16.02.07,09:41
Pozri k tomu Zákon o správe daní a poplatkov § 44 odst.6
renča1
16.02.07,09:45
Ďakujem za vysvetlenie. Asi to je nejaká novinka, pretože poslednú kontrolu som mala ešte v r.2003 na dph a vtedy som naozaj žiadny výmer nedostala. A túto zmenu som nepostrehla.
Anja111
20.02.07,11:31
Idem sa s Vami podeliť o jeden zážitok, ktorý nedokážem stráviť...
Práve mi volala kamoška, že jeden jej klient sa u nej rozčuľoval.
Totiž kamarát, ktorý si robí účtovníctvo sám, mu rozprával, že bol na daňovej kontrole. Na záver kontroly mu vydali Protokol, v ktorom bolo napísané: "neskontrolovateľné účtovníctvo". Toto všetko by zatiaľ malo logiku. Ale keď mu s úsmevom zahlásil, že nedostal žiadnu pokutu, tak sa dotyčný opýtal kamošky: "A načo si ja dávam robiť účtovníctvo a platím Vám kopec peňazí a ešte stále je tu možnosť, že dostanem pokutu?"
Čo k tomu dodať? Máte niekto nejaký podobný prípad?
renča1
20.02.07,11:44
Tak takýto prípad nemám. Ja mám zasa vždy po kontrole problém dostať všetky doklady späť a potom ich musím pol mesiaca naháňať . Raz sa mi stalo to, že daňovník si poctivo odovzdával daňové priznania z dani z príjmu, za dph vyše 2 rokov , poctivo platil dane a oni ho pritom nemali ani v evidencii!!!. To je čo?
Anja111
20.02.07,11:47
Tak takýto prípad nemám. Ja mám zasa vždy po kontrole dostať všetky doklady späť a potom ich musím pol mesiaca naháňať . Raz sa mi stalo to, že daňovník si poctivo odovzdával daňové priznania z dani z príjmu, za dph vyše 2 rokov , poctivo platiť dane a oni ho pritom nemali ani v evidencii!!!. To je čo?
Tak to je tiež paráda... :D
SERVIS
17.04.07,05:25
Nahlásila sa nám daňová kontrola. Akým spôsobom budú kontrolovať? Zoberú napr. faktúry /doklady/ a budú si ich odsúhlasovať s čím? Mám im vytlačiť hlavnú knihu? Ďakujem.
evina
17.04.07,05:28
Nahlásila sa nám daňová kontrola. Akým spôsobom budú kontrolovať? Zoberú napr. faktúry /doklady/ a budú si ich odsúhlasovať s čím? Mám im vytlačiť hlavnú knihu? Ďakujem.

Jednotlivé doklady odúhlasujú zväčša podľa hlavnej knihy.
Nepíšeš o kontrolu ktorej dane ide, ak o DPH - odsúhlasujú podľa evidencie DPH a často i hlavnej knihy.
skaspa
17.04.07,05:37
Idem sa s Vami podeliť o jeden zážitok, ktorý nedokážem stráviť...
Práve mi volala kamoška, že jeden jej klient sa u nej rozčuľoval.
Totiž kamarát, ktorý si robí účtovníctvo sám, mu rozprával, že bol na daňovej kontrole. Na záver kontroly mu vydali Protokol, v ktorom bolo napísané: "neskontrolovateľné účtovníctvo". Toto všetko by zatiaľ malo logiku. Ale keď mu s úsmevom zahlásil, že nedostal žiadnu pokutu, tak sa dotyčný opýtal kamošky: "A načo si ja dávam robiť účtovníctvo a platím Vám kopec peňazí a ešte stále je tu možnosť, že dostanem pokutu?"
Čo k tomu dodať? Máte niekto nejaký podobný prípad?
sú dve možnosti prečo nedostal pokutu:
1.) podľa § 38 ods. 8 zákona o účtovníctve: Pokutu podľa odseku 1 možno uložiť do jedného roka odo dňa, keď sa orgán príslušný na jej uloženie dozvedel o porušení povinnosti; najneskôr možno túto pokutu uložiť do troch rokov po skončení účtovného obdobia, v ktorom k porušeniu povinnosti došlo. Je možné, že kontrolovali obdobie staršie ako môžu uložiť pokutu (aj keď mohli postupovať podľa § 38a)

2.) v zmysle § 38 ods. 1 a 2 sa pokuta určuje do výšky 1 % resp. 3 % z majetku: vykázaného vo výkaze o majetku a záväzkoch zostaveného za účtovné obdobie, ktoré je kontrolované, účtovnej jednotke účtujúcej v sústave jednoduchého účtovníctva, alebo tento podnikateľ nevykázal žiadny majetok resp. taký nízky, že to 1 resp. 3 % nemalo ani zmysel prerátavať (ak účtoval v podvojnom tak neuviedol žiadny resp. nízky majetok v súvahe)
Tá druhá možnosť mi vychádza ako pravdepodobnejšia.