johankaP
16.02.07,08:55
Ahojte, este som nemala taky prípad tak sa chcem poradiť.
SZČO v roku 2006 dostala peniaze za prieťahy v súdnom konaní (jednalo sa o neplatne rozviazaný pomer), ako zdaniť tie peniaze? Pod ktorý § to patrí? Viete mi niekto poradiť?
andrej_rv
16.02.07,18:41
A treba to vôbec zdaniť ? Asi by bolo treba zistiť najprv "platobný titul" - na základe akého zákona, akého § a kto to vypláca resp. ako presne sa tie "peniaze" volajú. Napr. či nejde o príjem, ktorý nie je predmetom dane (§3 ods. 2a ZoDP) alebo príjem oslobodený od dane (nemajetková ujma) - § 9 ods. 2 písm. j) ZoDP.
johankaP
26.02.07,12:55
Super, velmi pekne dakujem, vsetko zistim a vysledok prilozim, hadam to pojde ako nemajetkova ujma. Este raz dakujem.:)