ciaaa
16.02.07,10:32
Je prijem z absolventskej praxe (1700,-- mesacne) zdanitelny prijem? Treba ho uviest v DP (RZ), alebo je to statna socialna davka, ktora sa nezdanuje?
Hansa
22.08.07,05:33
Malá otázočka:
keď beriem človeka z úradu práce na absolventskú prax, akú zmluvu, resp. dohodu mám s ním uzatvoriť?
monenko
22.08.07,05:35
Dohodu o absolvetnskej praxi..na úrade ju dajú..aspoň u mňa to tak bolo, keď som šla na absolventskú..
vikinka
22.08.07,05:42
Malá otázočka:
keď beriem človeka z úradu práce na absolventskú prax, akú zmluvu, resp. dohodu mám s ním uzatvoriť?
Ak myslíš v pracovnom vzťahu,tak riadnu pracovnú zmluvu.
ZDENIELA
22.08.07,05:46
Ak berieš človeka na absolventskú prax cez úrad práce, spíšeš zmluvu o absolventskej praxi s úradom práce a úrad práce zas s tým absolventom. Medzi tebou a absolventom kvôli absolventskej praxi nie je žiadna zmluva potrebná. No ak mu chceš za danú prácu napríklad aj niečo zaplatiť, spíš si s ním navyše i dohodu o vykonaní práce.
ZuzanaP
22.08.07,05:50
Príjem z absolventskej praxe je od dane oslobodený.
ZDENIELA
22.08.07,05:55
Príjem z absolventskej praxe je od dane oslobodený.

mimotemy Troška sme sa všetci pozabudli venovať aj pôvodnej otázke
Ešteže sú tu aj ľudkovia ako ZuzanaP
ZuzanaP
22.08.07,06:11
mimotemy Troška sme sa všetci pozabudli venovať aj pôvodnej otázke
Ešteže sú tu aj ľudkovia ako ZuzanaP

Ďakujem:--- . Trvalo mi to dlhšie, lebo som si nebola istá, ale spomínam si, že som sa na to pýtala dávnejšie na DÚ, keď som si robila vlastné DP.
Hansa
22.08.07,07:53
Ak berieš človeka na absolventskú prax cez úrad práce, spíšeš zmluvu o absolventskej praxi s úradom práce a úrad práce zas s tým absolventom. Medzi tebou a absolventom kvôli absolventskej praxi nie je žiadna zmluva potrebná. No ak mu chceš za danú prácu napríklad aj niečo zaplatiť, spíš si s ním navyše i dohodu o vykonaní práce.

Čiže na ÚPSVaR dám "Žiadosť o zabezpečenie absolventa" a s tým súvisiace doklady. Oni s absolventom spíšu "Dohodu". Absolvent príde ku mne pracovať, ja si tú jeho "Dohodu" môžem ofotiť.
Ale keďže je absolvent "zdatný" môžem s ním uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti a vyplácať mu mesačne dohodnutú sumu. Podpíše mi Vyhlásenie a má tie peniaze v čistom.
Môžem mu dať koľkokoľvek zarobiť alebo je to obmedzené ako pri ostatných evidovaných /3200,- Sk mesačne pri 64 hodinách/?
ZuzanaP
22.08.07,07:57
Zmluvu s úradom práce dostaneš aj ty, jeho zmluvu si nemusíš fotiť - on má zmluvu medzi sebou a ÚP. Na dohodu ako evidovaný môže zarobiť len Sk 3200,-- mesačne a odrobiť len 64 hodín.