marčelina
16.02.07,11:57
Prajem krásny predvíkendový deň. Mám otázočku, ktorá znie následovne: SK firma je platcom DPH a poskytla službu na území SR pre firmu z ČR, ktorá je reklamnou agentúrou. Zo strany SK firmy ale nešlo o reklamné služby. Česká firma vrátila faktúru, vraj sa jej nemá faktúrovať poskytnutá služba s DPH s odvolaním na medzinárodné účtovné štandardy. Čo vy na to?Ďakujem veľmi pekne.
dracica
16.02.07,12:57
Prajem krásny predvíkendový deň. Mám otázočku, ktorá znie následovne: SK firma je platcom DPH a poskytla službu na území SR pre firmu z ČR, ktorá je reklamnou agentúrou. Zo strany SK firmy ale nešlo o reklamné služby. Česká firma vrátila faktúru, vraj sa jej nemá faktúrovať poskytnutá služba s DPH s odvolaním na medzinárodné účtovné štandardy. Čo vy na to?Ďakujem veľmi pekne.

samozrejme pokial su obe strany platitelmi DPH fakturuje sa bez DPH, ČR si to samozdaní
Milan Benka
18.02.07,15:18
Prajem krásny predvíkendový deň. Mám otázočku, ktorá znie následovne: SK firma je platcom DPH a poskytla službu na území SR pre firmu z ČR, ktorá je reklamnou agentúrou. Zo strany SK firmy ale nešlo o reklamné služby. Česká firma vrátila faktúru, vraj sa jej nemá faktúrovať poskytnutá služba s DPH s odvolaním na medzinárodné účtovné štandardy. Čo vy na to?Ďakujem veľmi pekne.

S predchádzajúcim príspevkom sa nedá úplne súhlasiť.
Konkretizuj službu, ktorú si českej firme poskytla.
betka
18.02.07,15:41
Co ak je ceska firma povinna registrovat sa na uzemi SR?
Suhlasim s Benkou. Konkretizujte sluzby.
Branjo
19.02.07,10:45
Mám podobný problém, som platca DPH a nemeckej firme, som poskytol službu (prezentácia na výstave), ktorá sa uskutočnila v SR. Keď som sa na DÚ informoval, či faktúru vystaviť s DPH, alebo bez, bolo mi povedané, že bez DPH. Avšak po prečítaní príspevkov k tejto téme sa mi to nezdá. Služba bola fyzicky vykonaná na uzemí SR, tak by mala byť predmetom DPH, alebo nie?
Ďakujem
Milan Benka
19.02.07,12:00
Mám podobný problém, som platca DPH a nemeckej firme, som poskytol službu (prezentácia na výstave), ktorá sa uskutočnila v SR. Keď som sa na DÚ informoval, či faktúru vystaviť s DPH, alebo bez, bolo mi povedané, že bez DPH. Avšak po prečítaní príspevkov k tejto téme sa mi to nezdá. Služba bola fyzicky vykonaná na uzemí SR, tak by mala byť predmetom DPH, alebo nie?
Ďakujem


Prezentácia na výstave sa dá posúdiť ako súčasť dodania reklamných služieb §15/8a;. Z toho by vyplývala fakturácia bez DPH, pokiaľ odberateľ je osobou, ktorá podniká.
Mirka.V
19.02.07,12:32
mala som podobný prípad a tiež som fakturovala bez DPH :-)
Branjo
19.02.07,22:24
Žiaľ, nemám možnosť byť neustále na nete, tak píšem až teraz. Odberateľ je osoba, ktorá podniká, takže by to malo byť ok, ak nie dám vedieť!
Dík za radu :)