Marianna01
16.02.07,13:15
Ak firma vystavila faktúru za pokutu na nemalú sumu v r. 2006, normálne zdanila, lenže v preibehu 01-02/2007 zanikli dôvody na pokutu, resp. po dohode oboch strán sa faktúra "stornuje", akým spôsobom to právne a účtovne ošetriť?
bv_alexandra
16.02.07,12:28
a fa bola zaplatená?
Marianna01
16.02.07,12:29
nie

ešte k otázke: vystavovala PO na FO
Tweety
16.02.07,12:38
nie

ešte k otázke: vystavovala PO na FO
Doložila by som ku stornu dohodu obidvoch strán.:)
bv_alexandra
16.02.07,12:43
Doložila by som ku stornu dohodu obidvoch strán.:)
Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade

(21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.
akonato
16.02.07,12:45
Ako mám rozumieť informácii " normálne zdanila " ? Ak ide o zdanenie DPH , pokuta nepredstavuje zdaniteľné plnenie.
Marianna01
16.02.07,12:48
Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade

(21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.



ano, ospravedlňujem sa za pojem normálne zdanila - hanbím sa zaň :o . Zahrnula do záväzkov, eviduje v záväzkoch, .............oprava- opäť som sem napísala blbsť, pripisujem to piatku, už mám toho plné boty dnes.
Akonato - DPH samozrejme nie
Tweety
16.02.07,12:48
Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade

(21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.


No, nemali ju zdaniť, (fa mala byť odpočítaná zo základu dane) nemali, ak ju nemali zaplatenú, ale čo už:(
bv_alexandra
16.02.07,12:51
No, nemali ju zdaniť, nemali, ak ju nemali zaplatenú, ale čo už:(
tým pádom by nebol ani problém ako ju účtovne vylúčiť, iba by ju pekne obidve strany zahodili. :D
My sme mali takúto fa v účtovníctve len na tej horšej strane vo výdavkoch a du nam ju z výdavkov vyšmaril.
Marianna01
16.02.07,13:08
Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade

(21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.



Do základu dane... ale vo výkaze ziskov a strát to figurovať má. Alebo sa opäť mýlim?
Tweety
16.02.07,13:14
Do základu dane... ale vo výkaze ziskov a strát to figurovať má. Alebo sa opäť mýlim?
No,ak ste ju už vystavili, tak sa vo výnosoch objavila- teda aj vo výkaze ziskov a strát, takisto aj v súvahe. Fa 311/6..., jeden účet súvahový a druhý výnosový.
Marianna01
16.02.07,13:23
No,ak ste ju už vystavili, tak sa vo výnosoch objavila- teda aj vo výkaze ziskov a strát, takisto aj v súvahe. Fa 311/6..., jeden účet súvahový a druhý výnosový.


no, jasné. už som myslela, že som úplne zmagorená
ďakujem všetkým