adinka55
13.01.05,12:02
Dobry den,

citala som prispevok p. Mihala na blog.sme.sk, kde su uverejnene zmeny platne pre mzdy od 1.1.2005. V jednom z clankov sa pise, ze sa menia aj odvody za zamestnavatela na starobne poistenie a rezervny fond.
Mozete mi prosim tuto zmenu niekto potvrdit a v ktorom zakone ju mam hladat?
Dalej by ma zaujimalo z pohladu zamestnavatela ako sa budu pocitat odvody do ZP za zamestnavatela. Vychadzam z vyhlasky 769/2004 Z.z. par. 1 odst.2 pism. h, kde je presne definovane ake udaje ma zamestnavatel uviest, a tu sa pise:
"celkova suma preddavku na poistne v cleneni na sumu preddavku platenu zamestnancom a zamestnavatelom". V suvislosti s touto vetou ma napadlo ako sa bude postupovat pri vypocte poistneho za zamestnavatela - ci tak ako pri SP t.j. vypocitat poistne za zamestnavatela na jednotliveho zamestnanca, alebo sa pojde po starom t.j. spocitam vymeriavacie zaklady vsetkych zamestnancov a vypocitam prislusne percento zo suctu vymer.zakladov.
Mate uz informacie, ci sa budu menit aj mesacne vykazy do zdravotnych poistovni?
Luna
13.01.05,12:13
Dnes som bola na ZP a výkazy sa tiež menia.Zatiaľ ich ešte nemajú.Výkazy sa budú posielať na úrad nad zdravotným dozorom.(s tým názvom som si nie istá)
adinka55
14.01.05,06:24
Nikto mi nevie poradit?
marcelaStanakova
14.01.05,06:30
Toto je katastrofa, keď zamestnanci na týchto poisťovniach nevedia čo budú mať nové .Ja som bola na VZP a tam mi pracovníčka povedala, že sa určite tlačivá výkazy meniť nebudú tak ja už neviem.