gabi2
16.02.07,16:01
Ahojte, prosím Vás o radu, za ktorú už vopred ďakujem.
PO si do nákladov môže dať DF za prenájom až keď ju uhradí?
Ako sa o prosím účtuje.ďakujem.
AHA
16.02.07,16:14
Prenájom sa rozlišuje iba časovo.
Johanka
16.02.07,16:20
§ 19 Zákona o dani z príjmov

(4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
emily
16.02.07,16:21
Ahojte, prosím Vás o radu, za ktorú už vopred ďakujem.
PO si do nákladov môže dať DF za prenájom až keď ju uhradí?
Ako sa o prosím účtuje.ďakujem.

Podľa toho, kto to PO prenajíma. Ak to prenajíma iná PO potom sa rozlišuje iba časovo, ale ak prenajíma od FO potom musí byť uhradenný nájom.

Johanka ma o minútku predbehla :)
Monika Kováčová
16.02.07,16:23
gabi2
16.02.07,16:47
Takže : ak som DF za nájomné r.2003 uhradila až v roku 2006 tak si to môžem dať do nákladov v roku 2006? ( len neviem čo urobila s tým účtovníčka v roku 2003 asi bude problém) Som s.r.o. a platila som SZČO.
Srdečná vďaka.Ga
emily
16.02.07,16:49
Takže : ak som DF za nájomné r.2003 uhradila až v roku 2006 tak si to môžem dať do nákladov v roku 2006? ( len neviem čo urobila s tým účtovníčka v roku 2003 asi bude problém) Som s.r.o. a platila som SZČO.
Srdečná vďaka.Ga
Musíš pozrieť do daň.priznania 2003.Keď to bola položka zvyšujúca DZ, teraz je znižujúca .
gabi2
16.02.07,16:59
Srdečná vďaka, idem pozrieť. Pekný víkend.
gabi2
05.03.07,09:19
Prosím Vás odkedy platí tento par.19 bol v platnosti aj v roku 2003? Daň z príjmov 595/2003 platí od 1.1.2004. Srdečná vďaka.