matusf
16.02.07,19:10
Zdravim vsetkych!
Obraciam sa na vas s prosbou o radu. Som student a rozmyslam nad kupou noveho pocitaca. Velmi ma laka kupa notebooku, hlavne kvoli malym rozmerom a celkovej mobilite. Nepozadujem vysoky vykon procesora ani VGA.
Hry hrat neplanujem. Poznam vyhody-nevyhody desktopu i notebooku. Dost ma zarazila informacia o zivotnosti NB - len 2 az 3 roky a skusenost, ze lacnejsi notebook za 20tisic je na tom kvalitativne dost zle. Prosim, poradte, co by bolo lepsie riesenie. Najcennejsie su pre mna skusenosti majitelov notebookov, hlavne ohladom zivotnosti, poruchovosti, ergonomie a podobne.
Dakujem.
adv
16.02.07,19:44
to je blbost. ja mam notebook Asus A6R a slape zatial v pohode. lepsie ako PC. len treba s notebookom pri prenasani jemne zaobchadzat. a ak su silne mrazy, treba ho po prineseni do interieru nechat chvilu zohriat na izbovu teplotu. ale to treba kazdu elektroniku. takto notebook netrpi. to mas ako s autom. ak chces, znicis ho aj za 3 roky, ak si ohladuplny, je ako nove. za 22-25 litrov sa da kupit kvalitny notebook ktory staci na bezne veci a zahras si aj dobre hry. pod 20 litrov sa predavaju vybehove alebo kazove modely. doporucujem asus alebo hp. a na zaver - zarucna doba je predsa 2 roky....
LIZINKA
16.02.07,19:46
Mne dali záruku 1 rok. Oklamali ma? :(
chlap
16.02.07,19:52
Ono je to ťažké odpovedať na tvoju otázku:

- niekomu sa na notebooku píša dobre, inému zle
- niekomu sa notebook pokazí za mesiac a inému rovnaká značka vydrží 3 roky

Ale poviem ti vlastnú skúsenosť:
- mne na notebooku vyhovuje to, že nemusím sedieť za stolom, že si ho môžem položiť aj na kolená keď sedím na gauči.
Keď som dochádzal na týždňovky, takmi vyhovovalo, že som mohol pracovať počas cesty.

Moja žena má NB Asus už 3 roky. 1. porucha bola pred 1/2 rokom - odišlo DVD-čko, keď sa pokúšalo prečítať poškodené DVD s filmom. A pred 3 mesiacmi odišla baterka (hoci možno by neodišla tak skoro, keby sa o ňu žena starala - t.j. nemala by NB cely deň zapojený v sieti, potom ju doma vybila na 80% a potom ju opäť nabila do plna). Ale inak je ten NB bez chyby.
sunborn
17.02.07,04:39
Ja by som notebook pre domace pouzitie nekupil. Ak to potrebujes pre mobilitu tak volba je jasna. Ak ti vsak nie je problem usadit sa doma na jednom mieste desktop ma svoje jednoznacne vyhody výkonové, upgrade-ovatelnosti HW za rozumne ceny (co sa u NB neda povedat), volby velkosti a rozlisenia displeja (bezny standart NB je 15,4 " u desktopov 19 " wide screen)...
adv
17.02.07,05:57
ja mam baterku z notebooku vonku, alebo aj tak robim v interieri, kde je elektrina. ak idem vonku pisat, tak si baterku dam dnu, a krasne robim v prirode. k notebooku dalej pouzivam externu klavesnicu a mys. takto sa notebook vobec nenici a netrpia aj zapastia pri dlhodobom pisani.
kupoval som asus A6R v juni 2006. 60 giga, RAM 512, procesor celerom 1,7 GHZ, grafika 128 mega. za 26 litrov vratane DPh. som maximalne spokojny. teraz za tie peniaze kupis disk 100 giga, procesor 2 GHZ, RAM 1024. notebook som kupoval iba kvoli mobilite. PC by som uz nikdy nechcel.... su to famy o otm, ze notebooky nemozu byt vykonne...
a este som kupil externe ventilatory za 400 sk a chladi to v lete super. procak ma iba 35 stupnov...

doporucujem pozriet www.kassotechnik.sk
Chobot
19.02.07,07:50
Mne dali záruku 1 rok. Oklamali ma? :(

Ako konečný spotrebiteľ máš zo zákona záručnú dobu 2 roky. Platí to od 1.4.2004 a je to dané § 620 Obč. zákonníka.

Pre právnickú osobu môže byť záruka obmedzená na 1 rok.
scorp
21.02.07,14:09
Notebook ma naozaj len vyhodu mobility. Podla statistik sa kazi asi 23 percent vsetkych NB. U stolnych to neplati. Teraz kokretne: vo firme mame 2 NB cca 3 roky stare-u oboch odisiel disk. Staci ?
Chobot
21.02.07,14:17
Notebook ma naozaj len vyhodu mobility. Podla statistik sa kazi asi 23 percent vsetkych NB. U stolnych to neplati. Teraz kokretne: vo firme mame 2 NB cca 3 roky stare-u oboch odisiel disk. Staci ?

TO je dosť možné, veď chudák NB si viac vytrpí, než stolný PC. Začínajúc stálym prenášaním, otrasmi, zmeny teplôt, ... Aj chladenie NB je problematickejšie - je tam menej priestoru; ak by tam dali výkonnejší chladič, tak by bol hlučnejší. Tiež kopec vecí je v NB integrovaných, takže výmena modulov nie je tak ľahká ako u stolného PC.
MrSanter
28.02.07,21:43
Prečítal som čo píšete a súhlasiť sa dá skoro so všetkým. Každý ma svoju pravdu.
Myslím si asi toto: Ak ho budeš prenášať, a je to pre teba nutné a bezpodmienečné, jednoznačne NB. Ale to musíš dávať veľký pozor na výber značky. Sú známe problémy napr. s Dell, kde najbližšia kancelária je v Prahe a chybu neodstránia do dvoch týždňou nijako, či je, alebo nieje v záruke.
Prejdi si fóra na stránkach ako http:/www.pctuning.cz, http:/www.svethardware.cz......tam sa podozvedáš množstvo zaujímavých vecí a až potom kupuj.
Ak mobilita nieje prioritou, jednoznačne desktop. Či už kôli cene, menšej kazovosti, jednoduchšiemu a lacnejšiemu opravovaniu a upgradovaniu....
ulukitkan
16.03.07,10:30
Prečítal som čo píšete a súhlasiť sa dá skoro so všetkým. Každý ma svoju pravdu.
Myslím si asi toto: Ak ho budeš prenášať, a je to pre teba nutné a bezpodmienečné, jednoznačne NB. Ale to musíš dávať veľký pozor na výber značky. Sú známe problémy napr. s Dell, kde najbližšia kancelária je v Prahe a chybu neodstránia do dvoch týždňou nijako, či je, alebo nieje v záruke.
Prejdi si fóra na stránkach ako http:/www.pctuning.cz, http:/www.svethardware.cz......tam sa podozvedáš množstvo zaujímavých vecí a až potom kupuj.
Ak mobilita nieje prioritou, jednoznačne desktop. Či už kôli cene, menšej kazovosti, jednoduchšiemu a lacnejšiemu opravovaniu a upgradovaniu....


s tym Dellom nesuhlasim....mam kamaráta, ktorý tam pracoval (konkretne na oddelení servis notebook-ov)...a servis poskytoval okamzite a hned....ked vedel tak poradil...ked dosiel notebook na opravu tak ked vedeli opravit opravili...a ked sa suciastky nedali opravit tak vymenili za nove....

vravel mi aj o takych pripadoch co vymenili za uplne novy notebook....

a kanceláriu maju uz aj v Bratislave na Florianskom námesti (maju tam centralu - nova niekolko poschodová budova - prave sa tam stahuju)

:)
repinho
19.11.09,19:06
JA mam TAKYTO problem...mam 15 rokov a rozhodujem s amedzi kupou PSP 3004(180 eur),notebook mini(350 eur),notebook(450 eur)..chcel by som to vyuzit na najma na nudenie na cestach a hry(cs,pes,fifa,nhl,atd..),filmy,obcas aj ten netik by si zisiel..prosim poradte dik.:)