Anna1974
16.02.07,20:01
Začala som pracovať pre firmu,ktorá výlučne na sezónne práce zamestnáva na základe dohody o vykonaní práce prevažne nezamestnaných občanov evidovaných na úrade práce,alebo dobrovoľne nezamestnaných.Daňové vyhlásenie títo pracovníci nepodpisovali,ani nijak nezdokladovali či vobec sú na ÚP,alebo nie. Ako je to s odvodmi???V roku 2006 sa zo všetkých týchto dohôd odvádzala len zrážková daň 19%. Je to správne?? Stretla som sa s názorom,že ked výška odmeny - vymeriavací základ je menší ako 1/2 minimálnej mzdy, teda v lete 2006 to bolo 3250 Sk tak nie je povinnosť odvádzať ani zdravotné,ani poistné do sociálnej poisťovne. Je to pravda? Keďže opäť sa blíži sezónne obdobie nie som si istá ako mám postupovať. Jedná sa mi hlavne o odvod do sociálnej poisťovne.

Ďakujem za každý názor.:cool:
mysimis
16.02.07,19:06
Občania evidovaní na ÚP zamestnaní na dohodu o vykonaní práce môžu mesačne zarobiť max. 3200,- Sk v hrubom a nesmú pracovať viac ako 64 hod. mesačne. Z toho sa odvádza zrážková daň a zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie. Vypýtajte si od zamestnávateľa potvrdenie o príjme za r. 2006 a nakoľko ste nemali podpísané vyhlásenie k dani môžete si podať DP a daň Vám vrátia.
Anna1974
16.02.07,19:13
Velmi pekne dakujem, už teraz mi je jasné,prečo niektorí si pýtajú potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2006. :-) Dakujem!