dôchodca
17.02.07,11:55
SZČO prevádzkuje činnosť - spracovanie, rezanie dreva na píle. Podĺa nariadenia vlády č.115 o expozícii hluku má zaradené pracovisko do 3 a 4 kategórie. Otázka - je povinný poskytnúť zamestnancovi (zamestnancom)príspevok za hlučnosť? Ak ano v akej výške, podľa ktorého zákona a či je možné príspevok nahradiť napr. príspevkom na doplnkové dôchodkové sporenie (v rámci III. piliera).
karol.za
17.02.07,11:17
SZČO prevádzkuje činnosť - spracovanie, rezanie dreva na píle. Podĺa nariadenia vlády č.115 o expozícii hluku má zaradené pracovisko do 3 a 4 kategórie. Otázka - je povinný poskytnúť zamestnancovi (zamestnancom)príspevok za hlučnosť? Ak ano v akej výške, podľa ktorého zákona a či je možné príspevok nahradiť napr. príspevkom na doplnkové dôchodkové sporenie (v rámci III. piliera).
zamestnancom patrí mzdové zvýhodnenie za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom pracovnom prostredí / § 124 Zákonníka práce/
kedže sa jedná o mzdové zvýhodnenie,nieje možné nahradiť ho nejakým príspevkom
s pozdravom karol
:) :) :) :)
dôchodca
17.02.07,11:30
Díky Karle, som v obraze, mzdové zvýhodnenie je podľa ZP ale zaradenie do 3 a 4 kategórie vyplýva povinnosť zamestnávateľa podľa paragr.5 zákona 650/2004 Z.z. o dopl.dôchodk. sporení uzatvoriť zamestnávateĺskú zmluvu s DDS.
ondrisa
17.04.07,13:55
dobrý deň
ja by som potrebovala k tomuto vzor prevádzkové poriadku pre expozíciu hluku, vie mi niekto poradiť prosím
Kolenčík
17.04.07,18:38
Viem, len potrebujem vedieť aké hodnoty boli namerané a do akej kategórie RÚVZ túto činnosť zaradil a pod. Napíš.