SMartina
17.02.07,20:33
Ahojte. Prosím len o potvrdenie či môj postup zaúčtovanie soc. fondu je správny: JU, ALFA. Interný doklad, výdavok, kód 27- tvorba sociálneho fondu. A to by malo byť všetko. Dík.:)
SMartina
17.02.07,19:37
A chcem sa ešte informovať, ak zapíšem sumu sociálneho fondu do Evidencie sociálneho fondu, do tvorby tak sa mi prenesie aj do ďalšieho roka a potom budem môcť z neho čepať o odpisovať čerpanie, ak by sa čerpalo. Dík.
tinaM
17.02.07,19:51
A chcem sa ešte informovať, ak zapíšem sumu sociálneho fondu do Evidencie sociálneho fondu, do tvorby tak sa mi prenesie aj do ďalšieho roka a potom budem môcť z neho čepať o odpisovať čerpanie, ak by sa čerpalo. Dík.
Zápis do evidencie soc. fondu urobíš jednoducho. Tak ako keď zapisuješ krátkodobý hmotný majetok do evidencie, DHM do evidencie. Len si zaklikneš okienko pri "zápis do knihy soc.fondu" /neviem presne ako je tam napísané./.
Zita5
17.02.07,19:56
Ahojte. Prosím len o potvrdenie či môj postup zaúčtovanie soc. fondu je správny: JU, ALFA. Interný doklad, výdavok, kód 27- tvorba sociálneho fondu. A to by malo byť všetko. Dík.:)



http://www.porada.sk/t42969-zauctovanie-soc-fondu.html?highlight=Soci%E1lny+fond
SMartina
18.02.07,11:43
Ahojte, potrebovala by som ešte vedieť, skúšala so zapisovať do evidencie soc. fondu a ponuka mi tam tieto možnosti: Zákonny prídel, vratky pôžičiek, Tvorba zo zisku, Ostatna tvorba. Nikdy som to ešte nerobila, takže ak by ma niekto zachránil a poradil bola by som rada. Podľa mňa by som to mala dať buď do Zákonného prídelu alebo ostatnej tvorby. Ďalšia moja otázka, prečo mi v druhom stĺpci spočítava zostatok veľké sumy, v prvom riadku som doplnila 208,- Sk a zostatok mám 3.272,94 Sk, odkial sa to tam nabralo, niečo tam spočítava? Prosím o pomoc. Ďakujem.
SMartina
18.02.07,12:09
Ahojte, dalal som si zobraziť tabuľku sociálneho fondu a mám tam zobrazený počiatočný stav tých 3.064,94 Sk. Ja som účtovníctvo len prevzala a neviem kde mám pohľadať ten počiatočný stav, pozerala som aj predchádzajúce roky a vtedy nebol evidovaný sociálny fond a ani účtovaný, chcela by som to vedieť. Ďakujem.
SMartina
18.02.07,13:21
Ahojte, na moje otazky som uz nasla odpoved v mojom uctovnictve, takze by som chcela len odsúhlasiť, či som prišla na správne veci: do evidencie som dala: Základný prídel, a v počiatočných stavoch som našla presne tu sumu ku ktorej mi pripočítavalo novú sumu soc. fondu z roku 2006, takže už by som to mala mať v poriadku.:)