Lesana H
18.02.07,09:39
Dobry den,
nemozem sa dostat na link navod na vyplnenie danoveho priznania A - vzdy ked nanho kliknem, tak mi zobrazi zamietnuty pristup z takych a takych dovodov. Je to platena sluzba?
Dakujem.
Jozef Mihál
18.02.07,10:35
Pravdepodobne sa pokúšate dostať do témy, ktorá je súčasťou internetovej encyklopédie pre mzdárov DRAK (www.drak.porada.sk). Prístup na túto stránku je platený, viac informácií nájdete napríklad tu:

http://www.porada.sk/f127-ohlady.html
Lesana H
18.02.07,21:36
Dakujem velmi pekne,
idem rozbit prasiatko...:)
katkaj
18.02.07,21:38
Dakujem velmi pekne,
idem rozbit prasiatko...:)


Možno bude stačiť trochu popozerať po Porade. Už tu bolo dosť otázok ohľadom DP typ A. ;)
katjab
18.02.07,22:09
1. Na akú sumu vydá daňový úrad potvrdenie SZČO, / aby manžel z § 5 mohol uplatniť na manželku odpočitateľnú položku / ktorej ČZD z podnikania je 9.600,- Sk po uplatnení straty z minulých rokoch základ dane je 0,- Sk.
2. Ako požiadať DÚ na vydanie potvrdenia?
Marína
18.02.07,22:16
Nepotrebuje žiadne potvrdenie. Svojim podpisom v žiadosti o ročné zúčtovanie dane potvrdzuje správnosť uvedených údajov. Zamestnávateľovi predloží kópiu sobášneho listu.
katjab
18.02.07,22:25
Ďakujem Marína!
1. Ale zamestnávateľ žiadá potvrdenie, aj keď nemá povinnosť odovzdať.
2. Na DU mne do telefonu oznámili že jej príjem bude jej obrat z podnikania, čiže obrat za predaný tovar? nejakých 3.260.000,- Sk.
Nechce sa mi veriť, keď ČZD ako som už spomínala má 9.600,- a po uplatnení straty z minulých rokoch 0,- Sk.
evina
18.02.07,22:50
Ďakujem Marína!
1. Ale zamestnávateľ žiadá potvrdenie, aj keď nemá povinnosť odovzdať.
2. Na DU mne do telefonu oznámili že jej príjem bude jej obrat z podnikania, čiže obrat za predaný tovar? nejakých 3.260.000,- Sk.
Nechce sa mi veriť, keď ČZD ako som už spomínala má 9.600,- a po uplatnení straty z minulých rokoch 0,- Sk.

Pre posúdenie príjmu manželky sa berie do úvahy jej hrubý príjem, t.j. uvedených 3 260 000 /dúfam, že ten jej obrat Ti neoznámil DÚ do telefónu:)/, takže o uplatnení NČ na manželku nemôže byť ani reči.

P.s. ani v prípade , ak by jej príjmy povoľovali odpočítať NČ, nemôže potvrdenie o príjme z DúU vyžiadať nikto iný ako daná SZČO. V prípade ak príjem manželky je nižší ako NČ predkladá sa zamestnávateľovi len čestné prehlásenie o výške príjmu manželky....čo ovšem v prípade 3 260 000 samozrejme neplatí
Lesana H
20.02.07,07:42
Dobry den,
uz som na to zda sa prisla, vsetko to vychadza, akurat som si nie ista, co s riadkom 62, 63 a 65.
Prijmy za tri mesiace JAN-MAR 69.671 + praca na dohodu JAN-MAR 9.600
Povinne poistenie - 9.257
Uhrn preddavkov zrazenych podla par. 35 zak. - 7.123
Suma dane vybranej zrazkou - 1.824
t.z.
r.32-79.271
r.33-9.257
r.34-70.014
r.36-70.014
r.37-90.816
r.43-90.816
r.44-0
r.45-0
r.54-0
r.56-0
r.62-7.123
r.63-1.824
r.65-8.947 (je to spravne, scitat r.62+r.63?)

Zvysne mesiace - v zahranici ako dobrovolne nezamestnana, to mam uviest do poznamky v oddieli IX.+ vyplnit oddiel X.?

Dakujem velmi pekne a zdravim Slovensko. ;)
Katija
20.02.07,08:54
Dobry den,
uz som na to zda sa prisla, vsetko to vychadza, akurat som si nie ista, co s riadkom 62, 63 a 65.
Prijmy za tri mesiace JAN-MAR 69.671 + praca na dohodu JAN-MAR 9.600
Povinne poistenie - 9.257
Uhrn preddavkov zrazenych podla par. 35 zak. - 7.123
Suma dane vybranej zrazkou - 1.824
t.z.
r.32-79.271
r.33-9.257
r.34-70.014
r.36-70.014
r.37-90.816
r.43-90.816
r.44-0
r.45-0
r.54-0
r.56-0
r.62-7.123
r.63-1.824
r.65-8.947 (je to spravne, scitat r.62+r.63?)

Zvysne mesiace - v zahranici ako dobrovolne nezamestnana, to mam uviest do poznamky v oddieli IX.+ vyplnit oddiel X.?

Dakujem velmi pekne a zdravim Slovensko. ;) Riadok 65 máš dobre. Do poznámky IX netreba v tvojom prípade písať nič, ale vypíšeš odd. XI "Žiadosť o vrátenie daňového preplatku". Oddiel X sa vypisuje, keď si uplatňuješ v DP daňový bonus, čo ty nerobíš.
Lesana H
21.02.07,02:39
Dakujem velmi pekne za korekciu. :)
Pekny den.