umma7
18.02.07,11:57
chcela by som Vas poprosit o drahe rady...momentalne pracujem v zahranici,chcela by som sa ale vratit na slovensko,a posobit tam.uvazujem o zalozeni pozicovne.pripadne second-handu.mohli by ste mi poradit nejaky spravny postup?chcela by som nakupit zakladny tovar v nemecku.ako je to s autom,ktore by som tiez eventualne kupila,a poziciavala?mensie priestory by som mala...musim si najskor zalozit zivnost,a az potom zacat "nakupovat"?a ako je to s nakupovanim v zahranicnych velkoskladoch?nieco som nasla v "google",ale vsade odomna vyzaduju nejake registracne cislo -bude mi stacit slovensky zivnostensky list? v tomto som absolutny laik.velmi pekne dakujem za kazdu radu.a neviete o nejakom dialkovom kurze,ohladom zaciatku podnikania?skusala som humboldt,ale vobec sa mi neozvali.srdecna vdaka
vikinka
18.02.07,13:45
Samozrejme, najprv treba založiť živnosť,potom sa zaregistrovať na daňovom úrade do 15 dní kde ti pridelia daňové identif.číslo a prihlásiť sa na zdravotnú poisťovňu a sociálnu ak sa chceš stať dobrovoľným platcom.Nakupovať tovar až po založení živnosti,aj tak vo veľkoskladoch od teba budú pýtať živnost.list.V zahraničných veľkoskladoch možeš nakupovať,ak budeš platca DPH tak treba oznámiť IČ DPH dodávateľovi a budeš nakupovať v EÚ bez DPH,to je to číslo ktoré od teba pýtajú.O kurze neviem žiadnom,možno niekto iný poradí.
umma7
18.02.07,14:18
wow,dakujem velmi pekne,krasny zbytok nedele
cokoladka
19.02.07,18:22
Pozri si: www.happyhand.sk
www.integra.sk
umma7
19.02.07,21:34
srdecna vdaka,ja som v tom vsetkom ozaj nejak mimo.